وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

ممکن است آمریکا برای سال۹۷جنجال بکند ولی برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد/همه باید هوشیا... (۲ روز و ۲۱ ساعت و ۴۲ دقیقه پیش) حاشیه‌های جالب از دیدار خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب (۲ روز و ۲۱ ساعت و ۵۰ دقیقه پیش) بیش از ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده‌ای توسط سپاه در سیستان و بلوچستان تکمیل شد (۲ روز و ۲۱ ساعت و ۵۹ دقیقه پیش) افتتاح پروژه های قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۷ دقیقه پیش) رونق مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان به همت سپاه+فیلم (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۱۳ دقیقه پیش) هئیت پاکستانی اجلاس مرزی قول پیگیری آزادی 7 مرزبان ایرانی را داد (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۲۶ دقیقه پیش) تلاش برای فرهنگ سازی جهت زندگی سالم در جامعه سنتی خاش (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۳۷ دقیقه پیش) بازدید رييس کميسيون امنيت ملي مجلس از مرزهای زمینی و دریایی چابهار (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۴۵ دقیقه پیش) افتتاح 2091 پروژه محرومیت زدایی سپاه در سیستان و بلوچستان (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۵۲ دقیقه پیش) آغاز افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی/ توسعه زیرساخت های ارتباطی در شرقی ترین نقط... (۵ روز و ۱۸ ساعت و ۱۹ دقیقه پیش)
روایت مقدم‌فر از ابعاد راهبردی و خطرناک نفوذ دشمن
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی در شناخت راهبردهای دشمن موضوع بسیار مهمی است.

به گزارش سرویس خبری پایگاه اطلاع رسانی طایفه شهنوازی به نقل ازخبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حمیدرضا مقدم فر در نشست "بررسی ابعاد نفوذ فردی و جریانی" از سلسله نشست‌های فرهنگی بزم اندیشه که در محل مؤسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه تمام دشمنی‌ها بر این اساس که انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی و در مقابل تفکر مارکسیسم و لیبرالیسم قرار داشت، پایه‌گذاری شد، اظهار داشت: باید دشمن را از نگاه عمیق فرهنگی شناخت و بنیان و مبانی دشمن‌شناسی فرهنگی در قرآن و نهج‌البلاغه است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در مسیر 37 ساله انقلاب اسلامی همواره متناسب با حرکت ما، دشمنی‌ها نیز به همان شکل در تکنیک، تاکتیک و راهبرد‌ها از سوی دشمن طراحی شده است، گفت: نخستین گام حرکت ملت ایران، در مسیر تمدن‌سازی پیروزی انقلاب اسلامی بود که در تأسیس با مقابله روبه‌رو شد پس از آن دشمنی‌های بعدی در قالب‌های سخت، نیمه‌سخت و نرم با هدف مقابله با استقرار نظام اسلامی اعمال می‌شد.

وی تصریح کرد: از کودتای نوژه و ایجاد دشمنی‌های قومی تا حمله صدام، همگی با هدف جلوگیری از استقرار نظام اسلامی انجام شد اما نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت و هم‌اکنون دوران گام سوم یعنی دولت‌سازی و شکل‌گیری حاکمیت اسلامی هستیم.

مقدم‌فر با اشاره به اینکه این نظام باید مبتنی بر قواعد، ارزش‌ها، اصول و مبانی اسلامی باشد، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، تا زمانی که حاکمیت اسلامی شکل نگیرد به مرحله جامعه‌سازی و امت‌سازی و بعد تمدن اسلامی نخواهیم رسید و در مسیر دشمن‌شناسی فرهنگی باید به این مهم توجه شود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه امروز دشمن از راهبرد‌های سخت مثل جنگ و کودتا و فشارهای نیمه‌سخت نظیر تحریم و ترور ناامید شده است، خاطرنشان کرد: نفوذ دشمن در شرایط پسابرجام را نه به‌عنوان تاکتیک و عملیات بلکه به‌عنوان راهبرد نهایی دشمن پس از یأس در آزمودن تمامی روش‌ها و راهبردهای سخت و نیمه‌سخت او باید مورد توجه قرار داد. 

نفوذ امنیتی و اقتصادی تکنیک و عملیات است، اما نفوذ فرهنگی راهبردی است چون مبانی و پایه‌های نظام را هدف قرار داده است

مقدم‌فر با تاکید براینکه نفوذ از ابتدای انقلاب بوده و افرادی نظیر کلاهی و کشمیری در وقایع 7 تیر و 8 شهریور 60 و ترور شهید قدیسی مصادیق نفوذ در سال‌های گذشته است، افزود: اما آنچه سبب تفاوت و اهمیت ویژه نفوذ در زمان حاضر شده، این است که نفوذ دشمن پیش از این گاهی به‌عنوان تکنیک، عملیات و یا تاکتیک به‌کارگیری می‌شد اما پس از برجام نفوذ به عنوان یک راهبرد در دستور کار دشمن قرار گرفته است.

وی افزود: نفوذ اقسام متعددی نظیر اقتصادی، امنیتی، فکری و غیره دارد اما دو عرصه نفوذ فرهنگی و سیاسی اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا راهبرد دشمن تمرکز به نفوذ فرهنگی و سیاسی است.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه نفوذ فرهنگی و سیاسی ذیل جنگ نرم قرار دارد که پس از جنگ تحمیلی گرفتار آن شدیم، تصریح کرد: گاهی جنگ روانی، عملیات روانی و یا نفوذ معادل جنگ نرم در نظر گرفته می‌شود؛ در حالی که جنگ نرم اعم و مجموعه‌ای از این روش‌ها است که اساسش دگرگونی و نابودی نظام از درون و به‌شکل نرم است و نفوذ فرهنگی و سیاسی به‌دلیل حجم و میزان تاثیر آن در سیرت و بنیان‌های نظام امروز در شکل تمرکز راهبردی دشمن به‌کارگیری شده است. 

مقدم‌فر تاکید کرد: با جنگ سخت نمی‌توان نظام را دگرگون کرد، اما تهدیدهای فرهنگی انقلاب ایران را دچار مشکلات اساسی می‌کند که به معنای ضربه‌زدن به بنیان‌های نظام است، در واقع نفوذ امنیتی و اقتصادی اهمیت دارد، اما راهبردی نیست ولی نفوذ فرهنگی پایه‌های نظام را مضمحل می‌کند.

برجام آخرین حربه آمریکا است

وی با بیان اینکه در جامعه امروز لزوماً عامل نفوذی دست‌نشانده سرویس‌های اطلاعاتی غرب یا سازمان منافقین نیست بلکه گاهی دانش‌آموختگان مکاتب غربی هستند که همان خواست آمریکا را در کشور دنبال می‌کنند، ادامه داد: شاکله فکری آن‌ها در دانشگاه‌های غرب شکل گرفته و حقیقتی جز این نمی‌بینند.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه نفوذ فرهنگی و سیاسی پسابرجام معادلات دوستی و دشمنی را می‌خواهد تغییر دهد، گفت: برجام آخرین حربه آمریکا برای تغییر الگوی اسلامی ایران پیشرفت به الگوی توسعه غربی است.

مقدم‌فر 4 بُعد عقلانی، اخلاقی، عاطفی و اعتقادی را برای نفوذ فرهنگی متصور دانست و گفت: در بعد عقلانی، منطق محاسبات تغییر می‌کند، از منظر اخلاقی دشمن قصد تغییر در رفتار انقلابی مردم دارد و در ابعاد دیگر عواطف، احساسات، ارزش و اعتقادات دینی ما را نشانه می‌گیرد.

واکنش برخی از مسئولان به 7 هزار مأمور نامحسوس مصداق بارز نفوذ فرهنگی است

مقدم‌فر با بیان اینکه علوم انسانی در دانشگاه‌ها زمینه‌ساز نفوذ فرهنگی و سیاسی است، ادامه داد: در حقیقت متون ترجمه‌ای غربی شاکله ذهنی جوان ایرانی را طوری شکل می‌دهد که از مبانی دینی و دیدگاه انقلابی فاصله بگیرد.

وی با بیان اینکه تغییر در باور‌ها و نگاه مردم نسبت به ماهیت شیطانی آمریکا هدف نفوذ فرهنگی و سیاسی است، خاطرنشان کرد: بزک‌کردن چهره آمریکا همان اجرای دیپلماسی عمومی آمریکایی در ایران است. 

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: یکی از اهداف نفوذ فرهنگی آمریکا قصد لاابالی‌کردن جوانان آینده‌ساز جامعه و تکرار تجربه آندلس در ایران است و متاسفانه وقتی می‌بینیم نیروی انتظامی برای حفظ و تأمین امنیت نوامیس و سلامت جامعه 7000 مأمور نامحسوس را برای گزارش تخلفات در نظر می‌گیرد با واکنشی از طرف برخی مسئولان روبه‌رو می‌شود که می‌توان گفت مصداق بارز نفوذ فرهنگی است.

وی درباره روش‌های مقابله با نفوذ فرهنگی با تاکید براینکه عرصه نفوذ یک عرصه پنهان است، افزود: ممکن است خود عامل نفوذی نداند دارد چه می‌کند و فکر کند مصلحت کشور را دنبال می‌کند ولی نادانسته ماموریت و خواستگاه دشمن را دنبال می‌کند پس اولین اقدام برای مقابله با نفوذ، شناسایی و کشف ماهیت نفوذ است.

مقدم‌فر با بیان اینکه توسعه و تقویت تشکل‌های فرهنگی و هویت‌بخشی به تشکل‌های مردم‌نهاد راه دیگر مقابله با نفوذ فرهنگی است، تصریح کرد: جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باید فعالیت هماهنگ، هم‌افزا و هم‌پوشان داشته باشند.

سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
کد خبر: ۴۲۲۵۵۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۴۹
رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:
ممکن است آمریکا برای سال۹۷جنجال بکند ولی برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد/همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند:همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند،ممکن است آمریکا قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه ای بکشد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۴۱
حاشیه‌های جالب از دیدار خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب
نشریه خط حزب الله ،حاشیه‌های جالب از دیدار روز گذشته خانواده شهدا با رهبر انقلاب اسلامی منتشر کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۳۲
سردار سرتیپ محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه
بیش از ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده‌ای توسط سپاه در سیستان و بلوچستان تکمیل شد
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه از تکمیل بیش از ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده‌ای با حضور پنج گروه مهندسی در سیستان و بلوچستان خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۲۵
ازاشتغالزایی و آبرسانی تا جاده سازی و ساخت مسکن محرومین؛
افتتاح پروژه های قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور
از سال 88 تاکنون تعداد 9 هزار و 228 پروژه عمرانی و اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان به انجام رسیده است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۱۸
رونق مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان به همت سپاه+فیلم
در راستای محرومیت زدایی، سپاه پاسداران با مشارکت خیرین مدرسه ساز در حال ساخت مدرسه و تجهیز مدارس در مناطق کمتر توسعه یافته است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۵
هئیت پاکستانی اجلاس مرزی قول پیگیری آزادی 7 مرزبان ایرانی را داد
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آزادسازی هفت نفر از مرزبانان ربوده شده ایرانی از مهمترین موضوعات مطرح شده در بیست و دومین اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان بود که هیات پاکستانی قول...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۵۴
تلاش برای فرهنگ سازی جهت زندگی سالم در جامعه سنتی خاش
با همکاری و مشارکت گسترده روحانیون و ائمه جمعه، ادارات و سازمان های شهرستان و مردم منطقه در جهت پیشگیری از تالاسمی و دفع بهداشتی فاضلاب های خانگی بعنوان دو اولویت مهم حوزه سلامت شهرستان و تلاش برای فر...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۴۶
بازدید رييس کميسيون امنيت ملي مجلس از مرزهای زمینی و دریایی چابهار
رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامی در سفر به بندر چابهار بر تقويت تمامي نقاط مرزي تاکید کرد .
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۳۹
افتتاح 2091 پروژه محرومیت زدایی سپاه در سیستان و بلوچستان
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: دو هزار و 91 پروژه محرومیت زدایی امروز در استان افتتاح می شود.
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۱:۱۲
همت بالای سپاه در سیستان وبلوچستان؛
آغاز افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی/ توسعه زیرساخت های ارتباطی در شرقی ترین نقطه ایران
همزمان با افتتاح دو هزار و 121 پروژه محرومیت زدایی در جنوب شرق کشور توسط سپاه پاسداران، شبکه ارتباطی فیبرنوری در سراوان به بهره برداری رسید.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.