وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

ایران اسلامی در کمربند امنیتی و جزیره ای امن قرار دارد/ شهید شوشتری منادی وحدت ش... (۲۰ ساعت و ۹ دقیقه پیش) اقدام تروریستی میرجاوه بی پاسخ نخواهد ماند (۲۰ ساعت و ۲۳ دقیقه پیش) مرزبانان ربوده شده در شرایط بی‌هوشی بودند/ دشمن ضربه سختی می‌خورد (۲۰ ساعت و ۲۹ دقیقه پیش) ۱۲ هزار نفردر شبکه فرهنگیاران سپاه سازماندهی شده‌اند (۲۰ ساعت و ۳۴ دقیقه پیش) برنامه دشمن تصویرسازی غلط از ایران است/در این جنگ پیروز خواهیم شد (۲۰ ساعت و ۳۹ دقیقه پیش) گفتگوی تلفنی ظریف و وزیر خارجه پاکستان (۲۰ ساعت و ۴۶ دقیقه پیش) صدور قرار برای برخی احضارشدگان پرونده حادثه تروریستی اهواز (۲۱ ساعت و ۵۲ دقیقه پیش) بیش از یک میلیون نفر از روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه سلامت ... (۲۲ ساعت پیش) نقش علما و معتمدان در پیشگیری از وقوع جرم (۲۲ ساعت و ۱۳ دقیقه پیش) سردار حاج خوبیار شهنوازی سر طایفه شهنوازی در مورد حمله ناجوانمردانه گروهکهای ترو... (۱ روز و ۱۶ ساعت و ۴ دقیقه پیش)
بازخوانی یک دیدار بعد از ۲۷ سال
باصفا و درخشان مثل آب زلال؛ حرف‌هایی که قند در دلمان آب می‌کند
«مردم لر حقیقتاً جواهرند؛ باصفا، درخشان، مخلص، مثل آب زلال و عاشق دین...» این‌ها عباراتی هستند که بعد از گذشت ۲۷ سال همچنان قند در دلمان آب می‌کند، آری این مردم سزاوار خدمت هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبری تحلیلی طایفه شهنوازی  به نقل از خبرگزاري مهر : همین چند روز پیش بود که با حسرت به دوست مشهدی‌ام می‌گفتم چه خوب است که لابه‌لای دست‌نوشته‌هایت ردی از کلماتی داری که به خاطر دلت پرواز کرده‌اند و روی شانه صفحات نشسته‌اند، نوشته‌هایی که تا دنیا دنیاست عاشقی‌هایت را تفسیر می‌کنند و برایت دلگرمی می‌شوند.

توی این حال و هوا، چاشنی حسرتم را غبطه‌ای کردم و گفتم که راستش را بخواهی من هم دلم می‌خواهد از متن حضور «آقا» حاشیه‌نویسی کنم، حاشیه‌هایی که متن همه نوشته‌هایم را برایش گل‌ریزان خواهم کرد.

هنوز چند روزی نگذشته است که نشانه‌هایی سراغ کلماتم را می‌گیرند، انگار کسی حرف‌هایم را شنیده و برای دلگرمی‌ام سلام فرستاده باشد، همه‌چیز از یک پوستر ساده شروع می‌شود تا بهانه شود برای متنی که ۲۷ سال دیر نوشته‌شده است، ۲۷ سالی که از سال ۱۳۷۰ تا حالا انتظار می‌کشد.

شاید هم این متن را ۲۷ سال پیش نوشته‌ام و حالا دوباره بازنویسی می‌کنم؛ شاید همان روزها هم دلم می‌خواست همین‌ها را بنویسم ولی دختربچه‌ها کمتر می‌نویسند و بیشتر حرف می‌زنند؛ هرچه هست، دلم می‌خواهد از سفر آقا حاشیه‌نویسی کنم، دل است دیگر، بعضی وقت‌ها بی‌هوا پی عاشقانه‌هایش را می‌گیرد و می‌خواهد دوباره زمزمه کند.

پرده اول؛ زیارت لبخند

حوالی ساعت هفت صبح است، شهر خالی خالی شده، انگار همه زودتر از ما خبردار شده و سر قرار رفته‌اند، راهی محل فرودگاه می‌شویم، هرچه به مسیر استقبال نزدیک‌تر می‌شویم شلوغی‌ها بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

مسیر را قبل از اینکه کسی بخواهد ببندد، مردم با حضورشان قرق کرده‌اند؛ پیاده وارد سیل جمعیت می‌شویم؛ لابه‌لای هیاهوی مردم گم یا شاید هم پیداشده‌ایم، همه منتظر خبرند و مدام از هم سراغ آمدن «آقا» را می‌گیرند.

روبروی فرودگاه منتظر می‌مانیم، می‌گویند که قرار است آقا ساعت ۹ در جمع مردم سخنرانی کند ولی مگر با این جمعیتی که مسیر را بسته است می‌شود خوش‌قول هم بود.

زن جوانی کنارم روی چمن‌ها نشسته است، می‌گوید تو که ایستاده‌ای، حواست به راه باشد، وقتی خبر را آوردند بگو شاید سهم ما هم زیارت لبخندی شود که از اذان صبح تا حالا به انتظارش نشسته‌ایم. با تعجب نگاهم را به سمتش برمی‌گردانم و می‌گویم که مگر از کی تا حالا اینجا نشسته‌ای؟

پرده دوم، دل‌نگرانی‌های شبیه هم

مرد میان‌سالی مدام از میان جمعیت سرک می‌کشد و قدش را بلند می‌کند تا ببیند جلوتر چه خبر است؛ به‌زحمت خودش را کنار جاده می‌رساند تا مسیر را برانداز کند، شانه‌اش به شانه مرد کناری گیر می‌کند تا بهانه لبخندی شود و گفتگویشان با همین اشاره کوتاه گل بیندازد.

مرد میان‌سال می‌گوید که صبح به نیت زیارت وضو گرفته و راهی شده است؛ همین‌جا هم نمازش را وسط چمن‌ها اقامه کرده است، می‌گوید که نگران بوده که اگر اینجا آقا را نبیند؛ چطوری وسط جمعیت و توی حال و هوای شلوغی سخنرانی و از دور می‌شود زائر شد؛ برای خودش دل‌نگرانی‌هایی دارد مرد میان‌سال و حتی مرد کناری‌اش و شاید هم همه‌کسانی که مسیر فرودگاه را بسته‌اند.

پرده سوم، ما آخرین نفراتی بودیم که خانه را ترک کردیم

زن جوانی تلاش می‌کند صدای گریه بچه‌هایش توی هیاهوی جمعیت اوج نگیرد، این‌یکی را که ساکت می‌کند، آن‌یکی صدایش را روی سرش می‌گیرد، جلوتر می‌روم، زن میان‌سالی به کمک زن جوان می‌آید تا بچه‌ها را آرام کند.

می‌گویم که لااقل بچه‌ها را خانه می‌گذاشتی، می‌گوید: کسی خانه نبود، اصلاً کسی توی شهر نیست، همه همین‌جا هستند. با انگشت مادر شوهرش را که حالا از ما کمی فاصله گرفته تا گریه بچه‌ها را آرام کند نشان می‌دهد و می‌گوید ما آخرین نفراتی بودیم که خانه را ترک کردیم، یا شاید آخرین نفراتی که محله و شهر را.

پرده چهارم، دیدمش...

صدای شلوغی که اوج می‌گیرد و پاها برای دویدن قوت، یعنی آقا وارد مسیر شده است، سمت‌وسوی همه نگاه‌ها یک نقطه را نشانه گرفته است، تلاش می‌کنیم که زیارتش کنیم ولی انگار قسمت نیست.

مرد جوانی از وسط شلوغی‌ها به‌زحمت بیرون می‌زند، چشم‌هایش قرمز شده و انگار متوجه دانه‌های اشکی نیست که حالا صورتش را بارانی کرده است؛ آرام زیر لب با لهجه خاص محلی می‌گوید: دیدمش، بالاخره دیدمش.

پرده پنجم؛ دست تکان دادن آقا

روایت حاشیه‌های این دیدار تمام‌شدنی نیست، همه روزهایی که آقا مهمان مردمان دیار لرستان بوده‌اند پر از متن و حاشیه‌هایی است که شاید کمتر سراغ آن‌ها رفته و کمتر از آن‌ها نوشته‌اند ولی حتماً ذهن رهبر معظم انقلاب از این دلدادگی آن‌قدرها به یاد دارد که بگوید: مردم لر جواهرند.

محمدولی حسینی که خاطرات روزهای حضور آقا را هنوز مثل عکس‌های نونوار و برق‌انداخته نگه‌داشته است می‌گوید که آن روز نزدیک به هزارنفری می‌شدند که مقابل پادگان قدس با لباس پاسداری صف‌کشیده بودند.

همه از لشکر ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) به استقبال آقا آمده بودند و به‌محض حضور آقا در مسیر ادای احترام می‌کردند تا از این عبور لبخند مهربانی نصیب آن‌ها شود، لبخندی که دست تکان دادن آقا هنوز هم خاطره آن را شیرین و دل‌چسب کرده است.

می‌گوید که مردم از روستای بهرامی گرفته تا میدان امام حسین و مسیر ورزشگاه تختی سیل روی سیل انباشته می‌شدند تا استقبال لرستانی‌ها از آقا ماندگار شود. استقبال آن‌قدر زیاد بوده که ماشین آقا به‌زور در میان جمعیت جابجا می‌شده است.

انگار که همه تصاویر و خاطرات آن روزها زنده شود از دیدارهای رهبر انقلاب با خانواده‌های شهدا و صحنه‌های ناب این دیدار می‌گوید.

وسط حرف‌هایش انگار که بخواهد بر پرونده افتخاراتش اضافه کند می‌گوید که این زیارت، توفیق اول نبوده و قبل از آن در قالب تیم حفاظت فرودگاه و محل سخنرانی آقا در جریان سفر به ارومیه نیز با همراهی تعدادی دیگر از پاسداران لرستانی و به دعوت شهید کاظمی راهی آذربایجان غربی شده و آنجا هم برایش خاطره شده است.

پرده ششم؛ قطعه‌ای از بهشت

زینب اسکندری مسئول واحد خواهران ستاد نماز جمعه خرم‌آباد از دیگر افرادی است که در قالب تیم حفاظت بسیج و سپاه آن روزها را خوب به یاد دارد، خودش می‌گوید که از یک هفته قبل آماده حضور رهبر انقلاب شده‌اند و حالا همان لحظات را باکمی تأمل به یاد می‌آورد.

اولش می‌خواهد که فرصت بدهیم تا به ۲۷ سال قبل برود، روزهایی که انگار همه‌شان را جایی امن نگاه داشته تا هر موقع که خواست سراغشان برود و دل‌خوشی‌هایش را مرور کند.

اسکندری می‌گوید که آقا ساعت ۹ سخنرانی داشتند ولی حرکت ماشین در میان جمعیت آن‌قدر کند بود که خیلی دیرتر از موعد به ورزشگاه رسیدند، آخر دل مردمان لر تاب انتظار دیدار در ورزشگاه را ندارد؛ می‌خواهند زودتر سهمشان را از مهربانی آقا بگیرند.

حرف‌هایش را تکرار می‌کند، بارها از شور حضور و استقبال مردم می‌گوید، از پرچم و گل‌هایی که دست‌به‌دست توی جمعیت می‌چرخید تا ماشین آقا گل‌باران شود؛ ته همه جملاتش را با یک جمله می‌بندد: مردم خرم‌آباد واقعاً سنگ تمام گذاشتند.

وقتی‌که می‌خواهد احساسش را از آن روزها بگوید سراغ جملاتی می‌رود که شاید عظمتش را خودش بیشتر از هرکسی بتواند احساس کند، می‌گوید در آن روزها خرم‌آباد قطعه‌ای از بهشت شده بود و هیچ‌کسی انگار هیچ کاری جز تلاش برای دیدار آقا نداشت.

سفر رهبر معظم انقلاب به لرستان

از حرف‌های رهبر انقلاب در ورزشگاه تختی خرم‌آباد تمجیدهایش از شهید رحیمی را به یاد دارد، از روزهایی که باهم در تبعید بوده‌اند و حالا در دیار فخر لرستان و در میان هم‌ولایتی‌هایش می‌خواهد آن خاطرات را زنده کند.

پرده هفتم؛ مردم لُر جواهرند

۲۷ سال گذشته است و من هم ۲۷ سال دلم می‌خواست از سفر آقا حاشیه‌نویسی کنم، پوستر بارگذاری شده روی پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یادآوری می‌کند که همین روزها بهانه است برای حاشیه‌نگاری از متن سفری که حالا انتظار تکرارش وارد سومین دهه می‌شود.

در سالگرد سفر رهبر انقلاب به استان لرستان در سال ۱۳۷۰ خورشیدی، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، چند پوستر از مجموعه پوسترهای «ایرانِ عزیز» را با موضوع سفرهای استانی رهبر انقلاب اسلامی منتشر می‌کند.  

در متن پوستر حرف‌های آقا آمده است که «مردم لر حقیقتاً جواهرند؛ باصفا، درخشان، مخلص - مثل آب زلال - و عاشق دین...خدمت به این مردم خدمت به دین است. »

حالا ۲۷ سال از آن روزها گذشته است و من دلم می‌خواست حاشیه‌های سفر آقا به لرستان را بنویسم، استجابت دعای قلمم مبارک...

سرویس : شهدا
تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۵ - ۲۱:۰۰
کد خبر: ۴۲۴۳۴۶
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۸:۰۶
در نهمین سالگرد شهدای وحدت مطرح شد:
ایران اسلامی در کمربند امنیتی و جزیره ای امن قرار دارد/ شهید شوشتری منادی وحدت شیعه و سنی بود
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایران اسلامی در کمربند امنیتی و جزیره ای امن قرار دارد، گفت: به کوری چشم دشمنان، ملت ایران آماده برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقل...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۵۲
سردار فضلی فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت:
اقدام تروریستی میرجاوه بی پاسخ نخواهد ماند
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: گروهک های تروریستی و افراد ضد انقلاب باید به خوبی بدانند که هیچ اقدام آن ها بی ‏پاسخ نخواهد ماند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۴۶
فرمانده سپاه:
مرزبانان ربوده شده در شرایط بی‌هوشی بودند/ دشمن ضربه سختی می‌خورد
فرمانده سپاه پاسداران از ربوده شدن تعدادی مرزبان در شرایط بی‌هوشی خبر داد و گفت: در عملیاتی از سوی دشمنان متأسفانه تعدادی از مأموران هنگ مرزی و بسیجیان در میرجاوه ربوده شدند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۴۱
معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه:
۱۲ هزار نفردر شبکه فرهنگیاران سپاه سازماندهی شده‌اند
معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: ۱۲ هزار فرهنگیار در هفت عرصه در شبکه فرهنگیاران سپاه سازماندهی شده‌اند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۳۶
رهبر انقلاب در دیدار نخبگان علمی کشور:
برنامه دشمن تصویرسازی غلط از ایران است/در این جنگ پیروز خواهیم شد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: تصویرسازی غلط مهمترین کار امروز دشمن برای اغوای افکار عمومی جهان و ایران است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۷:۲۹
به منظور پیگیری حادثه تروریستی میرجاوه صورت گرفت؛
گفتگوی تلفنی ظریف و وزیر خارجه پاکستان
وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز در تماسی تلفنی با وزیر خارجه پاکستان، اقدامات سریع و جدی دولت این کشور را برای آزادی نیروهای ایرانی از چنگال تروریست ها خواستار شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۲۳
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح
صدور قرار برای برخی احضارشدگان پرونده حادثه تروریستی اهواز
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از صدور قرار برای برخی از افراد احضارشده در پرونده حادثه تروریستی اهواز خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۱۵
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت:
بیش از یک میلیون نفر از روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از افراد زیرپوشش بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان را روستاییان و عشایر تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۰۲
نقش علما و معتمدان در پیشگیری از وقوع جرم
نقش علما و معتمدان در پیشگیری از وقوع جرم
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه بر نقش علما و معتمدان در پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۲:۱۱
بیانیه سردار طایفه شهنوازی ضمن محکومیت حمله تروریستی به پاسگاه مرزی لولکدان میرجاوه /ربودن مرزبانان. بسیجیان طرح امنیت بومی توسط تروریست ها
سردار حاج خوبیار شهنوازی سر طایفه شهنوازی در مورد حمله ناجوانمردانه گروهکهای تروریستی ومعاند نظام و انقلاب و جیره خواران بیگانگان و استبکار جهانی در حمله به پاسگاه های مرزی در منطقه مرزی میرجاوه
بیانیه سردار طایفه شهنوازی ضمن محکومیت حمله تروریستی به پاسگاه مرزی لولکدان میرجاوه /ربودن مرزبانان. بسیجیان طرح امنیت بومی توسط تروریست ها

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.