وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

ممکن است آمریکا برای سال۹۷جنجال بکند ولی برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد/همه باید هوشیا... (۳ روز و ۱۷ ساعت و ۶ دقیقه پیش) حاشیه‌های جالب از دیدار خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب (۳ روز و ۱۷ ساعت و ۱۵ دقیقه پیش) بیش از ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده‌ای توسط سپاه در سیستان و بلوچستان تکمیل شد (۳ روز و ۱۷ ساعت و ۲۴ دقیقه پیش) افتتاح پروژه های قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور (۳ روز و ۱۷ ساعت و ۳۱ دقیقه پیش) رونق مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان به همت سپاه+فیلم (۳ روز و ۱۷ ساعت و ۳۸ دقیقه پیش) هئیت پاکستانی اجلاس مرزی قول پیگیری آزادی 7 مرزبان ایرانی را داد (۳ روز و ۱۷ ساعت و ۵۰ دقیقه پیش) تلاش برای فرهنگ سازی جهت زندگی سالم در جامعه سنتی خاش (۳ روز و ۱۸ ساعت و ۱ دقیقه پیش) بازدید رييس کميسيون امنيت ملي مجلس از مرزهای زمینی و دریایی چابهار (۳ روز و ۱۸ ساعت و ۹ دقیقه پیش) افتتاح 2091 پروژه محرومیت زدایی سپاه در سیستان و بلوچستان (۳ روز و ۱۸ ساعت و ۱۷ دقیقه پیش) آغاز افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی/ توسعه زیرساخت های ارتباطی در شرقی ترین نقط... (۶ روز و ۱۳ ساعت و ۴۴ دقیقه پیش)
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد:
اعزام کاروان‌های احسان سلامت به نقاط محروم کشور
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه مشکلات مردم تنها با حضور مردم حل می شود، از اعزام کاروان‌های احسان سلامت به نقاط محروم کشور خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبری تحلیلی طایفه شهنوازی به نقل از خبرگزاري مهر.محمد مخبر در مراسم اعزام کاروان سلامت احسان به مناطق محروم افزود: ستاد اجرایی فرمان امام در موضوعات اقتصادی اقدامات خوبی داشته و تشکل جدیدی با عنوان بنیاد برکت احسان برای ارائه خدمات اجتماعی و سلامت به مردم راه اندازی شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با تسلیت ایام شهادت سیدالشهدا (ع) به بیان پاره ای از خصوصیات ویژه این امام پرداخت و گفت: برجستگی عاشورا مانع از این شده که برخی ویژگی های بزرگ امام گفته شود.

وی ادامه داد: آنچه امام حسین (ع) را از سایر ائمه برجسته تر کرده این است که تمام خصوصیات سایر ائمه در سیدالشهدا متجلی شده است.

مخبر با اشاره به رویدادهای تاریخی دوره زندگی امام حسین (ع) تاکید کرد: پس از شهادت امیرالمومنین و عقدی که مابین امام حسن و معاویه بسته شد امام حسین (ع) در طول ۱۰ سال زمامداری معاویه به طور کامل تابع امامت امام زمان خویش بود و سخن و حرکتی خلاف نظرات امام حسن انجام نداد. امام پس از مرگ معاویه و روی کار آمدن یزید و رو به انحطاط رفتن جامعه اسلامی و همچنین دعوت مردم کوفه امام حسین (ع) احساس تکلیف کرد زیرا معاویه تا حدی ظواهر دین را رعایت می کرد اما یزید به طور کل دچار انحطاط بود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: اگر مردم کوفه آن فشار را وارد نمی کردند شاید امام تکلیف را متوجه خود نمی دانست البته نصب امام با حق تعالی است اما وقتی این انتصاب وقتی اعمال می شود که مردم متقاضی و مراجعه کننده باشد.

مخبر در ادامه به بیان نکاتی در خصوص تاریخ انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در دوره پیش از انقلاب هم امام خمینی، امام بود اما زمانی که مردم مراجعه کردند این امامت اعمال پیدا کرد و امروز پس از فوت امام هم در حالی که مراجع بزرگ آن دوره در قید حیات بودند سیدی از خراسان که در این سبک ها مطرح نبود به رهبری برگزیده شد. اگرچه ایشان عالمی محقق، مبارز، خوش ذوق و سخنور بود اما به عنوان فقیه کمتر شناخته شده بود.

وی ادامه داد: محوریت مردم در نظام اسلامی یک اصل است. ساختار حکومت به نیابت از مردم است. دولت، قوه قضاییه و قوه مقننه به نیابت از مردم انجام وظیفه می کند. هر وقت هر کدام از این قوا در جهت منافع مردم حرکت نکرد آن گاه نمی تواند نیابت داشته باشد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام  گفت: امروز بزرگترین تکلیف مسئولان خدمت به مردم است. باید نهضت خدمت رسانی به مردم دنبال شود و همه این موارد باید با محوریت خود مردم باشد.

وی اضافه کرد: در دفاع مقدس هم با همین رویکرد مردمی پیروز شدیم و در بزنگاه های دیگر همچون توطئه منافقین، بنی صدر و قائله های ۷۸، ۸۸ و دی ماه ۹۶ خود مردم از کیان دفاع کردند.

مخبر اظهار کرد: امروز هم جنگی وسیع و عمیق علیه کشور وجود دارد و شرایط سخت تری پیش رو است اما با وجود نیروهای مردمی فداکار هیچ جای نگرانی وجود ندارد. جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده است که همواره دشمن دلواپس ماست و ما نگرانی از هیچ دشمنی نداریم. البته باید تدارک لازم را ببینیم و مهمترین تدارک به میدان آوردن مردم در جنگ اقتصادی است.

وی افزود: هر جا دستگاه های مسئول کار خود را به درستی نمی توانند انجام دهند رهبری از مردم دعوت می کند و همانند موضوع آتش به اختیار ۸۵ میلیون جمعیت کشور موظف به مشارکت در حل مشکلات هستند. هر چه در توان داریم باید در کنار مردم برای حل جنگ اقتصادی انجام دهیم.

مخبر تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در بخش های اقتصادی اقدامات خوبی انجام داده است و نیاز به تشکلی جدید بود تا خدمات اجتماعی و سلامت ساماندهی شود. به همین دلیل بنیاد برکت احسان راه اندازی شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به اقدامات بنیاد برکت احسان اشاره کرد و گفت: ارائه جهیزیه به خانواده های کم توان، راه اندازی کشت حلزون، ارائه بسته های لوازم التحریر به دانش آموزان در مناطق محروم از جمله اقدامات بنیاد برکت احسان بوده که در حوزه کشت حلزون در حال حاضر هیچ بچه ای که نیاز به کشت حلزون داشته باشد به دلیل مشکلات مالی از درمان بازنمی ماند.

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب در حوزه سلامت مشکلات زیادی داشتیم، گفت: امید به زندگی پیش از انقلاب ۵۵ سال و کمتر از کشورهای  آفریقایی بود اما امروز به ۷۵ سال رسیده است.

مخبر به اقدامات ستاد اجرایی در حوزه های سلامت اشاره کرد و افزود: ۱۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در حال ساخت داریم همچنین ۴ مرکز ضدسرطان در مرحله ساخت است. ۱۵۴ مرکز بهداشت در مناطق محروم ایجاد کرده ایم که ۱۰۰ مورد آن تحویل شده و مراحل ساخت مابقی ادامه دارد.

وی تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام نسخه های ۵۰ هزار بیمار سرطانی را ارائه می دهد، همچنین بیمه درمانی در مناطق محروم و وام قرض الحسنه درمان در حال انجام است و اقدامات خوبی در حوزه دارو داشته ایم.

مخبر خاطرنشان کرد: ۹۶ درصد داروهای کشور در داخل تولید می شود اما ۴ درصد باقی مانده ۳۵ درصد هزینه های دارویی کشور را شامل می شود. ستاد اجرایی با تولیدات دارویی به ارزش ۱۵۰ میلیارد در سال بخش زیادی از هزینه های بیماران صعب العلاج را در جیب آنها حفظ کرده است. همچنین یک شهرک دارویی در اطراف تهران در حال ساخت است و اولویت ما این است که خود مردم بیایند و تولیدات دارویی داشته باشند مشروط به اینکه این داروها در حوزه ۴ درصد باشد.

وی افزود: در استان های محروم که با حوادث و بلایای بیشتری مواجه هستند باید قرارگاه سلامت احسان مستقر شود و این کاروان های سلامت در هر استان وجود داشته باشد. ویزیت روزانه ۷ هزار نفر در مناطق محروم کار سختی است که جابجایی این کاروان ها بر مشکلات می افزاید و نیاز به استقرار کاروان ها داریم. در حال حاضر خدمات سلامت با بالاترین کیفیت در حال ارائه است و امیدواریم  در کشور جایی نداشته باشیم که به این امکانات دسترسی نداشته باشد.

به  در این مراسم از کاروان‌های احسان سلامت شامل ۱۳۲ تیم درمانی که قرار است از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به هزار نقطه محروم کشور اعزام شوند رونمایی شد. در اعزام کاروان‌های جهادی ۳ تریلر بهداشتی –درمانی سیار، دو کامیون ایسوزو و دو چادر با ظرفیت ۱۴۲ تخت بستری آماده شده است، که می‌تواند در مناطق محروم و بحران‌ها استفاده شده و مجموعه‌های درمانی را سریع به این مناطق اعزام و تا ۱۵ روز بدون اتصال به شبکه آب و برق کار خود را انجام دهد، حتی برق را به منطقه محل استقرار خود برساند.

سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۲۰:۵۰
کد خبر: ۴۲۴۵۸۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۴۹
رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:
ممکن است آمریکا برای سال۹۷جنجال بکند ولی برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد/همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند:همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند،ممکن است آمریکا قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه ای بکشد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۴۱
حاشیه‌های جالب از دیدار خانواده‌های شهدا با رهبر انقلاب
نشریه خط حزب الله ،حاشیه‌های جالب از دیدار روز گذشته خانواده شهدا با رهبر انقلاب اسلامی منتشر کرد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۳۲
سردار سرتیپ محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه
بیش از ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده‌ای توسط سپاه در سیستان و بلوچستان تکمیل شد
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه از تکمیل بیش از ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت جاده‌ای با حضور پنج گروه مهندسی در سیستان و بلوچستان خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۲۵
ازاشتغالزایی و آبرسانی تا جاده سازی و ساخت مسکن محرومین؛
افتتاح پروژه های قرارگاه قدس در جنوب شرق کشور
از سال 88 تاکنون تعداد 9 هزار و 228 پروژه عمرانی و اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان به انجام رسیده است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۱۸
رونق مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان به همت سپاه+فیلم
در راستای محرومیت زدایی، سپاه پاسداران با مشارکت خیرین مدرسه ساز در حال ساخت مدرسه و تجهیز مدارس در مناطق کمتر توسعه یافته است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۷:۰۵
هئیت پاکستانی اجلاس مرزی قول پیگیری آزادی 7 مرزبان ایرانی را داد
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آزادسازی هفت نفر از مرزبانان ربوده شده ایرانی از مهمترین موضوعات مطرح شده در بیست و دومین اجلاس مشترک مرزی ایران و پاکستان بود که هیات پاکستانی قول...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۵۴
تلاش برای فرهنگ سازی جهت زندگی سالم در جامعه سنتی خاش
با همکاری و مشارکت گسترده روحانیون و ائمه جمعه، ادارات و سازمان های شهرستان و مردم منطقه در جهت پیشگیری از تالاسمی و دفع بهداشتی فاضلاب های خانگی بعنوان دو اولویت مهم حوزه سلامت شهرستان و تلاش برای فر...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۴۶
بازدید رييس کميسيون امنيت ملي مجلس از مرزهای زمینی و دریایی چابهار
رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامی در سفر به بندر چابهار بر تقويت تمامي نقاط مرزي تاکید کرد .
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۱۶:۳۹
افتتاح 2091 پروژه محرومیت زدایی سپاه در سیستان و بلوچستان
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: دو هزار و 91 پروژه محرومیت زدایی امروز در استان افتتاح می شود.
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۲۱:۱۲
همت بالای سپاه در سیستان وبلوچستان؛
آغاز افتتاح 2121 پروژه محرومیت زدایی/ توسعه زیرساخت های ارتباطی در شرقی ترین نقطه ایران
همزمان با افتتاح دو هزار و 121 پروژه محرومیت زدایی در جنوب شرق کشور توسط سپاه پاسداران، شبکه ارتباطی فیبرنوری در سراوان به بهره برداری رسید.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.