وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

نیروهای مسلح در راه کمک به مردم هر کاری که بتوانند انجام می دهند (۲ روز و ۱۷ ساعت و ۴۱ دقیقه پیش) سردار پاکپور با فرمانده نیروی زمینی ارتش دیدار کرد (۲ روز و ۱۷ ساعت و ۵۱ دقیقه پیش) ارتش و سپاه آماده واکنش قاطع علیه هرگونه ماجراجویی دشمنان هستند (۲ روز و ۱۸ ساعت و ۴ دقیقه پیش) سپاه پاسداران همچون سد محکمی در مقابل دشمنان نظام ایستاده است (۲ روز و ۱۸ ساعت و ۱۶ دقیقه پیش) رئیس قوه قضائیه: در ‌جلسه قوای سه‌گانه ‌بر پرداخت‌ سریع خسارت‌‌ به سیل‌زدگان تأک... (۲ روز و ۱۸ ساعت و ۳۲ دقیقه پیش) برای توسعه همه جانبه استان از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم کرد (۲ روز و ۱۸ ساعت و ۴۱ دقیقه پیش) جلسه بزرگان، سران طوایف ، شهردار و برخی مدیران زاهدان با سردار مارانی فرماندهی ... (۷ روز و ۱۷ ساعت و ۵۸ دقیقه پیش) ادوات زرهی وترابری نیروی زمینی سپاه در خوزستان امدادرسانی می‌کنند (۷ روز و ۱۸ ساعت و ۱۱ دقیقه پیش) سپاه با تمام توان در کنار مردم سیل زده خوزستان است (۷ روز و ۱۸ ساعت و ۱۶ دقیقه پیش) افتخار می‌کنیم از سوی ترامپ، تروریست خوانده شویم (۷ روز و ۱۸ ساعت و ۲۱ دقیقه پیش)
سپاه شهرستان خاش :
​اردوی جهادگران بسیجی در روستای "کَلکَلی" خاش خیمه زد/ از توزیع 100میلیون ریال دارو تا مدرسه سازی و مهدکودک سیار
درست همزمان با مراسم تشییع پیکر دو شهید شیعه و سنی حادثه تروریستی چابهار، گروهی از جهادگران و بسیجیان مخلص و بی ریا، روستایی محروم و دور افتاده در خاش را انتخاب کرده بودند تا بدین گونه حمایت از همنوع را به رخ بکشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبری تحلیلی طایفه شهنوازی به نقل از عصر هامون مردم روستای "کلکلی" خاش از روزهای قبل با خبر شده بودند که قرار است عده ای از اطباء، مهندسان و بسیجیان برای خدمت رسانی به آنها وارد روستایشان شوند و از ساعات اولیه بامداد خود را آماده استقبال از این جهادگران کرده بودند.
دستان شان خالی از مادیات بود اما خون غیرت و مهمان نوازی در رگ هایشان جریان داشت که این امر را با استقبال گرم شان از جهادگران نشان دادند. زن و مرد و کودک این روستا در کنار دهیار و سایرین خود را به پارک روستا رسانده بودند تا پذیرای این افراد باشند.
دهیار این روستا می گفت ما در جیب مان سرمایه زیادی نداریم اما از چند روز قبل با همان دارایی هایی که داریم خود را مهیا کردیم تا با مواد غذایی و خوراکی های محلی خودمان از شما پذیرایی کنیم. به تصویر کشیدن سفره ای که دکتر و کارگر، شیعه و سنی و شهری و روستایی در کمال صمیمیت دورش نشسته و از دوغ محلی و نان دست پخت زنان این روستا استفاده می کردند کاری دشوار بود.
 دبستان حکیم؛ میعادگاه خیل عظیمی از روستائیان کلکلی شهرستان خاش و حتی روستاهای اطراف و بسیجیان و جهادگرانی بود که می خواستند جلوه ای دیگر از اتحاد، برابری و برادری و همدردی و مشارکت را در عمل نشان دهند.
کم کم چادرهای بسیج جامعه پزشکی سپاه علم شد. کت و شلوارهای اتوکشیده جای خود را به لباس های کار و روپوش های سفید پزشکی و شلوارهای خاکی و پلنگی بسیجی دادند و هر کس به محل خدمتش رفت. بسیجیان به سراغ دیوار مدرسه رفتند که تنها در سه طرف احداث شده بود و سمت دیگر نیازمند پی کنی و آجرچینی و ساخت بود.
هر چند نبود امکانات لازم عمرانی همه را دست به بیل و کلنگ کرد و مدت زمان زیادی برای پی کنی صرف شد اما عشق و علاقه ای که در میان بسیجیان بود با صفا و صمیمیت روستائیان پیوند خورد و دیگر کسی به فکر پاک کردن عرق پیشانی نبود و تنها چفیه هایشان را محکم تر به دور کمر می بستند تا عزم شان برای ساخت بیشتر شود.


جالب بود؛ بسیجیانی که بیل و کلنگ بر زمین می زدند هر یک در شهر و دیار خود پست و مقامی داشتند اما در اینجا از خاک هم خاکی تر بودند به گونه ای که خردسالان روستا هم با آنها شوخی و بازی می کردند. ایزوگام و ترمیم سقف دو مدرسه، لوله کشی و نصب شیرآلات و سرویس بهداشتی و آب خوری از اقداماتی بود که در این اردوی جهادی توسط بسیجیان به اجرا درآمد.
در حالی که دیوار مدرسه در حال ساخت بود، اتاق های مدرسه هم به مطب دکتر مبدل شد و هر اتاق یک پزشک و پرستار و تعداد زیادی بیمار داشت. عنوان این سفر اردو بود اما تفاوت های زیادی با دیگر اردوهای تفریحی و سیاحتی داشت.
زمانی که با مسئول گروه جهادی  از جزئیات این اردوی درمانی، عمرانی و فرهنگی و چرایی حضور بیش از به 100 پزشک و نیروی عمرانی و بسیجی جهادگر در این روستا صحبت کرد.
محسن تازه روز در این باره  اظهار کرد: این گروه جهادی با همکاری تنگاتنگ موسسه خیریه عنایت نسبت به شناسایی این روستا و کمبودهایش اقدام کرد و در جلسات محتوایی خود به این نتیجه رسید که سه بخش درمانی، عمرانی و فرهنگی نیازهای اصلی این روستا است و به همین منظور تجهیزات لجستیکی و انسانی خود را در این 3 بخش مهیا کرده و از زاهدان عازم روستای کلکلی خاش شدیم.
وی ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این اردوی جهادی خدمات شایانی داشتند که در نهایت موفق شدیم حدود هزار قلم دارو در قالب 116 نوع را تهیه و برای توزیع به این روستا بیاوریم.
تازه روز بیان کرد: مردم؛ بهترین حامیان این اردو بودند چرا که بسیاری از داروهای مورد نیاز از طریق نمازگزاران مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان و خیران جمع آوری شد.

جهادی هوشمندانه و هدف دار
مسئول موسسه خیریه عنایت هم که به گفته خودش اولین تجربه جهادی این موسسه در شهرستان خاش نبوده و آخرین هم نیست در گفتگو گفت: مردمان این روستا از امکانات کمی برخوردار هستند و همین محرومیت ها موجب شد تا این روستا به عنوان هدف اردوی جهادی مشترک انتخاب شود.
علی هوشمند بیان کرد: در این اردو حدود 20 نیروی بسیجی در کارهای عمرانی و فرهنگی، 20نیرو در بخش پشتیبانی و تدارکات و 20 نفر کادر درمانی شامل پزشک، دندانپزشک، متخصص، دکتر عمومی و پرستار به همراه 50 نفر از نیروهای خدمات رسان خاش فعالیت می کنند که بانوان گروه جهادی هم مسئولیت کارهای فرهنگی را بر عهده دارند.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده در این اردوی جهادی گفت: خدمات دندانپزشکی، بینایی سنجی، اطفال، چشم و ویزیت عمومی از جمله اقدامات درمانی انجام شده در این روستا است که در نهایت حدود 500 نفر از این خدمات بهره مند شدند.
وی ادامه داد: تنها در بخش دندانپزشکی 230، داخلی 150، اطفال 180 و عمومی 270 نفر ویزیت شده و از اقلام دارویی و خدمات آن استفاده کردند که بسیار قابل توجه بود و این افراد پس از مراجعه به داروخانه سیار، کلیه اقلام دارویی با رقمی بیش از 100 میلیون ریال را به صورت رایگان دریافت کردند.
به گفته مسئول موسسه خیریه ،حدود 70 نفر نیز تحت ویزیت بینایی سنجی قرار گرفتند و مشاوره های لازم برای ادامه مراحل درمانی به آنها داده شد.
هوشمند ادامه داد: یکی دیگر از بخش های جذاب که مخاطبان اصلی آن کودکان و نوجوانان هستند فعالیت های فرهنگی و ورزشی این اردو است که راه اندازی مهدکودک سیار، اجرای مسابقات ورزشی شاد و مهیج و اهدای جوایز فرهنگی و لوازم التحریر ایرانی-اسلامی بخشی از خدمات انجام شده حوزه فرهنگ در این اردو است.
خدمت بی منت سپاه
جانشین سپاه شهرستان خاش نیز در حاشیه برگزاری این اردو در گفتگو  گفت: سپاه و بسیج خدمات رسانی بی منت و خالصانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است که برگزاری اردوهای جهادی با همین هدف و رفع بخشی از محرومیت های مناطق انجام می شود.
سرهنگ شهرکی بیان کرد: بسیجیان و اعضای گروه های جهادی در هر کجا که پا گذاشته اند منشاء خیرات و برکات زیادی برای اهالی بوده اند که اثرات فعالیت گروه جهادی مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان و موسسه خیریه عنایت از لبان خندان مردم این روستا به طور کامل قابل مشاهده است.
وی ادامه داد: سپاه و بسیج نیز تا حد امکان عزم خود را جزم کرده تا هر چه سریعتر غبار محرومیت از چهره این استان زدوده شود کمااینکه در اکثر اردوهای جهادی که در سطح شهرستان برگزار می شود پرسنل کادر و وظیفه به صورت داوطلبانه بخشی از وقت خود را به فعالیت در این اردوها سپری می کنند.
سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۴۲۴۸۱۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۲:۵۸
سردار قاسم سلیمانی:
نیروهای مسلح در راه کمک به مردم هر کاری که بتوانند انجام می دهند
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: نیروهای مسلح در راه خدمات رسانی به مردم هر کاری که از دستشان بر می آید انجام می دهند.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۲:۴۸
سردار پاکپور با فرمانده نیروی زمینی ارتش دیدار کرد
فرمانده نیروی زمینی سپاه با امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در ستاد فرماندهی این نیرو دیدار کرد.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۲:۳۵
در بیانیه سپاه به مناسبت روز ارتش تاکید شد؛
ارتش و سپاه آماده واکنش قاطع علیه هرگونه ماجراجویی دشمنان هستند
سپاه در بیانیه‌ای با گرامیداشت روز ارتش، ارتش و سپاه را بازوان پرتوان امام و امت و مظهر قدرت ملی، ضامن پایدارسازی امنیت و مهیای واکنش قاطع علیه هرگونه ماجراجویی دشمنان دانست.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۲:۲۳
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
سپاه پاسداران همچون سد محکمی در مقابل دشمنان نظام ایستاده است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون سد محکمی در مقابل دشمنان نظام ایستاده است.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۲:۰۷
رئیس قوه قضائیه: در ‌جلسه قوای سه‌گانه ‌بر پرداخت‌ سریع خسارت‌‌ به سیل‌زدگان تأکید شد / خاطره سال ۹۵ ‌خوزستان تکرار نمی‌شود
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در ‌جلسه قوای سه‌گانه ‌پرداخت‌ خسارت‌‌ به سیل‌زدگان تصویب شد، گفت: خاطره سال ۹۵ دیگر در ذهن مردم خوزستان تکرار نمی‌شود.
۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۲۱:۵۸
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان:
برای توسعه همه جانبه استان از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم کرد
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک با عنایت خداوند و اقدامات تخصصی به عمل آمده ضربات مهلکی بر بدنه ده‌ها گروهک تروریستی که کارنامه سیاهی دارند وارد شده و مردم شریف اهل سنت و شیعه سیستان و ب...
۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۲:۴۲
جلسه بزرگان، سران طوایف ، شهردار و برخی مدیران زاهدان با سردار مارانی فرماندهی محترم قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق کشور در یاوه گویی ها و سخنان احمقانه رئیس جمهور امریکا
به گزارش پايگاه اطلاع رسانى تحلیلی خبری طایفه شهنوازی در ابتدای جلسه برخی سران طوایف، شهردار زاهدان سخنانی را در حمایت بیشتر از سپاه و انسجام و وحدت مجدد بیان نمودند و در پایان جلسه سردار مارانی از هم...
۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۲:۲۸
سردار پاکپور:
ادوات زرهی وترابری نیروی زمینی سپاه در خوزستان امدادرسانی می‌کنند
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: بیش از ۴۰۰ دستگاه از ادوات زرهی، مهندسی و ترابری نیروی زمینی در مناطق سیل زده استان خوزستان مشغول امداد رسانی هستند.
۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۲:۲۳
سپاه با تمام توان در کنار مردم سیل زده خوزستان است
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: سپاه با تمام توان در کنار مردم سیل زده خوزستان است.
۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۲۲:۱۸
سردار سلامی:
افتخار می‌کنیم از سوی ترامپ، تروریست خوانده شویم
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: برای ما افتخار است که از سوی فردی همچون ترامپ، تروریست خوانده شویم.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.