وبسایت خبری
امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

پیکر سردار منصوری در زادگاهش به خاک سپرده شد (۱۵ ساعت و ۳۸ دقیقه پیش) نباید دنبال ریاست بدویم/خاطره رهبرانقلاب ازپذیرش پست ریاست‌جمهوری (۱۵ ساعت و ۴۷ دقیقه پیش) ملتی که جهاد را آموخته هرگز تسلیم دشمن نخواهد شد (۱۵ ساعت و ۵۶ دقیقه پیش) فرمانده نیروی زمینی سپاه در گذشت سردار منصوری را تسلیت گفت (۱۶ ساعت و ۳ دقیقه پیش) سرلشکر جعفری درگذشت فرمانده قرارگاه ثامن‌الائمه را تسلیت گفت (۱۶ ساعت و ۷ دقیقه پیش) تشریح بزرگداشت حماسه ۹ دی در سراسر کشور (۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه پیش) ظرفیت استقبال در مقابل انتقاد را در خود بالا ببریم (۱۶ ساعت و ۲۳ دقیقه پیش) همایش منطقه ای «چهل سال انقلاب، چهل سال پایداری» در خاش برگزار شد (۱۶ ساعت و ۳۲ دقیقه پیش) درگیری نماینده سراوان با کارمند گمرک ربطی به قومیت و مذهب نداشت/این ادبیات در شا... (۱۶ ساعت و ۴۱ دقیقه پیش) آتش سوزی مهدکودکی در زاهدان 4 مصدوم بر جای گذاشت (۱۶ ساعت و ۴۹ دقیقه پیش)
سپاه شهرستان خاش :
​اردوی جهادگران بسیجی در روستای "کَلکَلی" خاش خیمه زد/ از توزیع 100میلیون ریال دارو تا مدرسه سازی و مهدکودک سیار
درست همزمان با مراسم تشییع پیکر دو شهید شیعه و سنی حادثه تروریستی چابهار، گروهی از جهادگران و بسیجیان مخلص و بی ریا، روستایی محروم و دور افتاده در خاش را انتخاب کرده بودند تا بدین گونه حمایت از همنوع را به رخ بکشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبری تحلیلی طایفه شهنوازی به نقل از عصر هامون مردم روستای "کلکلی" خاش از روزهای قبل با خبر شده بودند که قرار است عده ای از اطباء، مهندسان و بسیجیان برای خدمت رسانی به آنها وارد روستایشان شوند و از ساعات اولیه بامداد خود را آماده استقبال از این جهادگران کرده بودند.
دستان شان خالی از مادیات بود اما خون غیرت و مهمان نوازی در رگ هایشان جریان داشت که این امر را با استقبال گرم شان از جهادگران نشان دادند. زن و مرد و کودک این روستا در کنار دهیار و سایرین خود را به پارک روستا رسانده بودند تا پذیرای این افراد باشند.
دهیار این روستا می گفت ما در جیب مان سرمایه زیادی نداریم اما از چند روز قبل با همان دارایی هایی که داریم خود را مهیا کردیم تا با مواد غذایی و خوراکی های محلی خودمان از شما پذیرایی کنیم. به تصویر کشیدن سفره ای که دکتر و کارگر، شیعه و سنی و شهری و روستایی در کمال صمیمیت دورش نشسته و از دوغ محلی و نان دست پخت زنان این روستا استفاده می کردند کاری دشوار بود.
 دبستان حکیم؛ میعادگاه خیل عظیمی از روستائیان کلکلی شهرستان خاش و حتی روستاهای اطراف و بسیجیان و جهادگرانی بود که می خواستند جلوه ای دیگر از اتحاد، برابری و برادری و همدردی و مشارکت را در عمل نشان دهند.
کم کم چادرهای بسیج جامعه پزشکی سپاه علم شد. کت و شلوارهای اتوکشیده جای خود را به لباس های کار و روپوش های سفید پزشکی و شلوارهای خاکی و پلنگی بسیجی دادند و هر کس به محل خدمتش رفت. بسیجیان به سراغ دیوار مدرسه رفتند که تنها در سه طرف احداث شده بود و سمت دیگر نیازمند پی کنی و آجرچینی و ساخت بود.
هر چند نبود امکانات لازم عمرانی همه را دست به بیل و کلنگ کرد و مدت زمان زیادی برای پی کنی صرف شد اما عشق و علاقه ای که در میان بسیجیان بود با صفا و صمیمیت روستائیان پیوند خورد و دیگر کسی به فکر پاک کردن عرق پیشانی نبود و تنها چفیه هایشان را محکم تر به دور کمر می بستند تا عزم شان برای ساخت بیشتر شود.


جالب بود؛ بسیجیانی که بیل و کلنگ بر زمین می زدند هر یک در شهر و دیار خود پست و مقامی داشتند اما در اینجا از خاک هم خاکی تر بودند به گونه ای که خردسالان روستا هم با آنها شوخی و بازی می کردند. ایزوگام و ترمیم سقف دو مدرسه، لوله کشی و نصب شیرآلات و سرویس بهداشتی و آب خوری از اقداماتی بود که در این اردوی جهادی توسط بسیجیان به اجرا درآمد.
در حالی که دیوار مدرسه در حال ساخت بود، اتاق های مدرسه هم به مطب دکتر مبدل شد و هر اتاق یک پزشک و پرستار و تعداد زیادی بیمار داشت. عنوان این سفر اردو بود اما تفاوت های زیادی با دیگر اردوهای تفریحی و سیاحتی داشت.
زمانی که با مسئول گروه جهادی  از جزئیات این اردوی درمانی، عمرانی و فرهنگی و چرایی حضور بیش از به 100 پزشک و نیروی عمرانی و بسیجی جهادگر در این روستا صحبت کرد.
محسن تازه روز در این باره  اظهار کرد: این گروه جهادی با همکاری تنگاتنگ موسسه خیریه عنایت نسبت به شناسایی این روستا و کمبودهایش اقدام کرد و در جلسات محتوایی خود به این نتیجه رسید که سه بخش درمانی، عمرانی و فرهنگی نیازهای اصلی این روستا است و به همین منظور تجهیزات لجستیکی و انسانی خود را در این 3 بخش مهیا کرده و از زاهدان عازم روستای کلکلی خاش شدیم.
وی ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان و دانشگاه علوم پزشکی نیز در این اردوی جهادی خدمات شایانی داشتند که در نهایت موفق شدیم حدود هزار قلم دارو در قالب 116 نوع را تهیه و برای توزیع به این روستا بیاوریم.
تازه روز بیان کرد: مردم؛ بهترین حامیان این اردو بودند چرا که بسیاری از داروهای مورد نیاز از طریق نمازگزاران مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان و خیران جمع آوری شد.

جهادی هوشمندانه و هدف دار
مسئول موسسه خیریه عنایت هم که به گفته خودش اولین تجربه جهادی این موسسه در شهرستان خاش نبوده و آخرین هم نیست در گفتگو گفت: مردمان این روستا از امکانات کمی برخوردار هستند و همین محرومیت ها موجب شد تا این روستا به عنوان هدف اردوی جهادی مشترک انتخاب شود.
علی هوشمند بیان کرد: در این اردو حدود 20 نیروی بسیجی در کارهای عمرانی و فرهنگی، 20نیرو در بخش پشتیبانی و تدارکات و 20 نفر کادر درمانی شامل پزشک، دندانپزشک، متخصص، دکتر عمومی و پرستار به همراه 50 نفر از نیروهای خدمات رسان خاش فعالیت می کنند که بانوان گروه جهادی هم مسئولیت کارهای فرهنگی را بر عهده دارند.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده در این اردوی جهادی گفت: خدمات دندانپزشکی، بینایی سنجی، اطفال، چشم و ویزیت عمومی از جمله اقدامات درمانی انجام شده در این روستا است که در نهایت حدود 500 نفر از این خدمات بهره مند شدند.
وی ادامه داد: تنها در بخش دندانپزشکی 230، داخلی 150، اطفال 180 و عمومی 270 نفر ویزیت شده و از اقلام دارویی و خدمات آن استفاده کردند که بسیار قابل توجه بود و این افراد پس از مراجعه به داروخانه سیار، کلیه اقلام دارویی با رقمی بیش از 100 میلیون ریال را به صورت رایگان دریافت کردند.
به گفته مسئول موسسه خیریه ،حدود 70 نفر نیز تحت ویزیت بینایی سنجی قرار گرفتند و مشاوره های لازم برای ادامه مراحل درمانی به آنها داده شد.
هوشمند ادامه داد: یکی دیگر از بخش های جذاب که مخاطبان اصلی آن کودکان و نوجوانان هستند فعالیت های فرهنگی و ورزشی این اردو است که راه اندازی مهدکودک سیار، اجرای مسابقات ورزشی شاد و مهیج و اهدای جوایز فرهنگی و لوازم التحریر ایرانی-اسلامی بخشی از خدمات انجام شده حوزه فرهنگ در این اردو است.
خدمت بی منت سپاه
جانشین سپاه شهرستان خاش نیز در حاشیه برگزاری این اردو در گفتگو  گفت: سپاه و بسیج خدمات رسانی بی منت و خالصانه به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است که برگزاری اردوهای جهادی با همین هدف و رفع بخشی از محرومیت های مناطق انجام می شود.
سرهنگ شهرکی بیان کرد: بسیجیان و اعضای گروه های جهادی در هر کجا که پا گذاشته اند منشاء خیرات و برکات زیادی برای اهالی بوده اند که اثرات فعالیت گروه جهادی مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان و موسسه خیریه عنایت از لبان خندان مردم این روستا به طور کامل قابل مشاهده است.
وی ادامه داد: سپاه و بسیج نیز تا حد امکان عزم خود را جزم کرده تا هر چه سریعتر غبار محرومیت از چهره این استان زدوده شود کمااینکه در اکثر اردوهای جهادی که در سطح شهرستان برگزار می شود پرسنل کادر و وظیفه به صورت داوطلبانه بخشی از وقت خود را به فعالیت در این اردوها سپری می کنند.
سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۴۲۴۸۱۷
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۳۷
پیکر سردار منصوری در زادگاهش به خاک سپرده شد
پیکر سردار قدرت‌الله منصوری، فرمانده قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه پیش از ظهر امروز در شهرستان ایذه تشییع و به خاک سپرده شد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۲۷
رهبر انقلاب در جلسه درس خارج فقه:
نباید دنبال ریاست بدویم/خاطره رهبرانقلاب ازپذیرش پست ریاست‌جمهوری
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اگر عقل داشته باشیم، نباید دنبال ریاست بدویم، بعضی دنبال ریاست می‌دوند و نمی‌فهمند که نفْس این ریاست خطراتی دارد.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۱۹
جانشین فرمانده کل سپاه:
ملتی که جهاد را آموخته هرگز تسلیم دشمن نخواهد شد
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملتی که جهاد را آموخته هرگز تسلیم دشمن نشده و در برابر مشکلات مقاومت می کند.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۱۲
فرمانده نیروی زمینی سپاه در گذشت سردار منصوری را تسلیت گفت
سردار محمد پاکپور در پیامی در گذشت سردار قدرت الله منصوری ، فرمانده قرارگاه ثامن الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۰۷
طی پیامی؛
سرلشکر جعفری درگذشت فرمانده قرارگاه ثامن‌الائمه را تسلیت گفت
فرمانده کل سپاه پاسداران درگذشت سردار منصوری فرمانده قرارگاه ثامن الائمه را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۹/۲۸ - ۰۰:۰۰
تشریح بزرگداشت حماسه ۹ دی در سراسر کشور
نشست هم‌اندیشی بزرگداشت یوم الله 9 دی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد. نصرت‌الله لطفی، قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: انقلاب اسلامی دارای سه ویژگی اسلامی بودن، مردمی بودن، و اس...
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۳:۵۲
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان
ظرفیت استقبال در مقابل انتقاد را در خود بالا ببریم
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در سمینار فرمانداران استان به انتقاد پذیر بودن مسئولان اشاره کرد و گفت: باید ظرفیت استقبال در مقابل انتقاد را در خود بسیار بالا برده و در مقابل مسائلی که نیاز است...
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۳:۴۳
همایش منطقه ای «چهل سال انقلاب، چهل سال پایداری» در خاش برگزار شد
همایش منطقه ای «چهل سال انقلاب، چهل سال پایداری» با حضور برخی از مسئولین شهرستانی و استانی در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خاش برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۳:۳۴
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی:
درگیری نماینده سراوان با کارمند گمرک ربطی به قومیت و مذهب نداشت/این ادبیات در شان نماینده مجلس نیست
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی گفت: اینگونه ادبیات در شان یک نماینده مجلس نبوده و نیست، ما نمایندگان مردم نباید از الفاظ بد و زشت استفاده کنیم چرا که این گونه برخوردها در شان مردم شریف ایران ...
۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۲۳:۲۶
آتش سوزی مهدکودکی در زاهدان 4 مصدوم بر جای گذاشت
دقایقی قبل بر اثر آتش سوزی در یک مهدکودک چهار نفر مصدوم شدند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.