وبسایت خبری
امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر مبارک باد (۱۱ ساعت و ۵۸ دقیقه پیش) صلح و سازش دو طایفه در زاهدان/ نجات یک نفر از چوبه‌دار (۱۲ ساعت و ۲۷ دقیقه پیش) پهپادهای بومی ایران مایه افتخار این کشورند (۱۲ ساعت و ۴۰ دقیقه پیش) پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری» (۱۲ ساعت و ۵۶ دقیقه پیش) آخرین شماره خط حزب الله در سال ۹۷ منتشر شد (۱۳ ساعت و ۵ دقیقه پیش) باید حق را از گلوی مفسدان و نزدیکان مراکز قدرت بیرون بکشید (۱۳ ساعت و ۹ دقیقه پیش) رزمایش پهپادی سپاه|حمله همزمان "۵۰ فروند پهپاد RQ۱۷۰ ایرانی" به اهداف + عکس (۳ روز و ۱۲ ساعت و ۵۵ دقیقه پیش) باند ارتشا و تبانی معاملات دولتی در فارس متلاشی شد (۳ روز و ۱۳ ساعت و ۱ دقیقه پیش) سال آینده سال «فتح مبین» جبهه اسلام علیه جبهه کفر است (۳ روز و ۱۳ ساعت و ۷ دقیقه پیش) روحیه انقلابی و تفکر جهادی علاج مشکلات اقتصادی کشور است (۳ روز و ۱۳ ساعت و ۳۳ دقیقه پیش)
سرلشکر جعفری: پیروزی در عملیات کربلای ۵ را مدیون عملیات کربلای ۴ بودیم‌
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه عملیات کربلای ۴ فدای کربلای ۵ شد، گفت: ‌پیروزی در عملیات کربلای ۵ را مدیون عملیات کربلای ۴ بودیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبری تحلیلی طایفه شهنوازی به نقل از خبرگزاري تنسیم سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری امشب در همایش ملی روز راهیان نور که در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: 20 اسفند که روز ملی راهیان نور نام‌گرفته روزی بسیار مهم و تاریخی است. این روز 8 سال و صدها روز پشتوانه معنوی دارد؛ 8 سال دفاع مقدس ما مقطعی بسیار تاریخی و مهم در طول تاریخ اسلام است که به‌ جز در صدر اسلام در هیچ مقطعی از تاریخ اسلام تکرار نشده و در 8 سال دفاع مقدس این حماسه بزرگ رقم خورد.

وی افزود: چرا این دفاع مقدس است و این سفر به نام راهیان نور نامیده شده است؟ خیل عظیمی از مردم مؤمن ایران اسلامی و غیر ایرانی‌هایی که دل در گروه ایران اسلامی داشته‌اند،  می‌دانستند که چه اتفاقاتی در کشور رغم می‌خورد و این حوادث را آفریدند.

سرلشکر جعفری عنوان کرد: رزمندگان ما آن‌هایی بودند که گفتند خدای ما از آمریکا و همه قدرت‌های شرق و غرب بزرگ‌تر است و با همه وجود ایمان داشتند که صاحب آن‌ها خدای مهربان است و سرنوشت همه ملت‌ها به دست خدای متعال رقم می‌خورد و در برابر سختی‌ها، دشمنی‌ها و بسیج امکانات شرق و غرب ایستادگی کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران اعلام کرد: در طول 8 سال دفاع مقدس دائماً نصرت‌های الهی و فرشتگان الهی به رزمندگان کمک می‌کردند و شاهد این نصرت‌های الهی بودیم. آیات نورانی قرآن و بسیاری از آیاتی که درباره جهاد است، مبنای کار رزمندگان مؤمن و انقلابی ما در جنگ بود و امروز و آیندگان قدر این حرکت بزرگ را می‌دانند.

وی اظهار کرد: این سفر نورانی راهیان نور با راهپیمایی بزرگ اربعین مشابهت دارد چرا که این راهپیمایی می‌گوید حرکت امام حسین (ع) ادامه دارد و دفاع از حق ادامه دارد. کاروان‌های راهیان نور نیز به این مناطق می‌آیند تا ببینند راهیان عاشورا و کربلا در اینجا چه کردند و چگونه حماسه آفریدند و مکتب فرهنگ ایثار و شهادت چگونه رقم خورده است.

سرلشکر جعفری گفت: فلسفه راهیان نور آشنایی نسل جوان ما با دفاع مقدس و پیوندی ناگسستنی بین نسل جوان و نسل اولیه انقلاب است که این حماسه‌ها را آفریدند. آنچه امام خمینی (ره) عامل اصلی پیروزی انقلاب داشتند بر این اساس بود که فرمودند توجه به غیر خدا مفسده به دنبال دارد و آنچه این حماسه بزرگ را آفرید نیروهای مؤمن جوان و انقلابی از بدنه مردم بود و این نیروها با این خصوصیاتی که انقلاب تربیت کرد فتح الفتوح انقلاب محسوب می‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران اعلام کرد: وجه تشابه رزمندگان حماسه بزرگ دفاع مقدس با رهروان کاروان راهیان نور، جوان بودن این دوگروهی است که حضور پیدا کردند. بیش از 95 درصد رزمندگان ما در دفاع مقدس نسل جوان بودند و امروز نیز اکثریت راهیان نور جوانان هستند که این رمز پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم از زبان رهبری پاسخی به این سؤال بدهیم؛ این می‌شود که ما به این مناطق می‌آییم تا پیام شهدا را بهتر بشنویم. رهبری فرمودند: زبان شهدا پس از شهادت باز می‌شود و با مردم حرف می‌زنند. شهدا وقتی زنده هستند با جسم خود و بعد از شهادت با نطق خود به مردم و اسلام خدمت می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آن آیه‌ای که می‌فرماید شهدا زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌خورد مبانی همان پیام رهبری است. اما گوش برخی‌ها شنوا نیست و همه این را نمی‌شنوند. محتوای اصلی پیام شهدا چیست؟ به بیان رهبری آن‌ها به دنبال توسعه معنوی جامعه هستند و به دنبال این هستند که مردم راه آن‌ها را ادامه دهند تا حیات معنوی رشد بیشتری در جامعه داشته باشد.

سرلشکر جعفری اظهار کرد: چرا ملت ایران در برابر این‌همه توطئه و برنامه‌ریزی دشمن در عرصه‌های مختلف این‌گونه از این راه الهی پشتیبانی می‌کنند؟ این بدون تردید اثر خون و پیام شهداست. خدا را شکر می‌کنیم که در کشور ما این روحیه روزبه‌روز قوی‌تر می‌شود و در دنیا انعکاس پیدا می‌کند. وقتی جنگ آغاز شد کمتر از 2 سال از پیروزی انقلاب گذشته بود و ارتش که نیروی دفاعی موظف در نظام بود به‌ هم‌ ریخته بود و دشمن و دنیا این را می‌دانستند که کشوری که تازه انقلاب می‌کند چه نیروی دفاعی دارد و صدام خائن را آماده کردند و به ایران حمله کرد.

وی افزود: اگر نیروی مردمی، مؤمن و انقلابی در جبهه حضور پیدا نمی‌کرد کل خوزستان به تصرف ارتش صدام درمی‌آمد و مشخص نبود امکان پس گرفتن آن وجود دارد یا نه. جنگ 8 سال را می‌توان به سه مقطع تقسیم کرد، 9 ماهه اول جنگ زمانی که بنی‌صدر خائن فرمانده کل قوا بود، 9 ماهه دوم و مابقی این سه دسته را تشکیل می‌دهند.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: در 9 ماهه اول مردم ما در جبهه حضور پیدا کردند تا دشمن پیشروی نکند و با اینکه سازمان‌دهی گردان و تیپ و لشکر نداشتند اما موفق شدند جلوی دشمن را پشت رودخانه‌های کرخه و کارون سد کنند. بنی‌صدر به‌عنوان فرماندهی این جبهه مخالف حضور مردمی بود و آن‌ها را مزاحم می‌دانست و نمی‌خواست به آن‌ها سلاح و امکانات بدهد. این‌که جلوی دشمن در این برهه سد شد یک پیروی بزرگ برای ما بود.

سرلشکر جعفری اعلام کرد: در 9 ماهه دوم، بنی‌صدر می‌خواست با دشمن بر سر میز مذاکره بنشیند و یک برجام برای ما ایجاد کند اما حضرت امام این را قبول نکرد و بنی‌صدر نیز به‌ناچار پذیرفت چون راه دیگری نداشت. در 9 ماهه اول جنگ نیروهای مردمی حاضر بودند اما فرماندهی جبهه اعتقادی به این نیروها نداشت و تفکر انقلابی اسلامی و جهادی نداشت. نیروهای مردمی از آغاز جنگ عملیات محدود را به‌منظور تمرین و یادگیری انجام دادند. تفکر بنی‌صدر یک تفکر کلاسیک و لیبرالی آموزش‌دیده قبل از انقلاب بود اما در همان زمان نیز نیروهایی بودند که این تفکر را قبول نداشتند و به‌شدت موافق حضور نیروهای مردمی مثل شهید صیاد شیرازی بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی بعد از بنی‌صدر با 5 عملیات دشمن را از کشور فراری داد و سال 61 خرمشهر آزاد شد. نیروی جدیدی به جبهه اضافه نشد اما موفقیت‌های جدید کسب شد و صدام را به تسلیم شدن نیز وا‌داشت. آزادی خرمشهر پیروزی بزرگ قاطع ما در دوران دفاع مقدس بود بعد از آن تا پایان 8 سال جنگ رزمندگان ما دائم بر دشمن هجوم می‌بردند. تفکر کلاسیک مبتنی بر ابزار مادی می‌گوید برای حمله باید نیروها حداقل 3 برابر دشمن باشد و پدافند هوایی و تجهیزات کافی باشد در حالی‌ که مهمات نداشتیم و محدودیت‌های زیادی در این زمینه داشتیم و مجبور به‌ صرفه جویی بودیم اما چه شد که با این شرایط خرمشهر آزاد شد؟

سرلشکر جعفری گفت: اما تفکر اسلامی مبتنی بر ارزش‌ها برای دفاع از میهن سبب این پیروزی شد. برای همین نیز خدای متعال آن‌ها را یاری می‌کرد و ملائک الهی به داد ما می‌رسید و به ما کمک می‌کرد. عملیات کربلای 4 فدای کربلای 5 شد و پیروزی کربلای 5 را مدیون عملیات کربلای 4 بودیم. علت این‌که شلمچه معنویت دیگری دارد و وجب‌ به‌ وجب آن معنویت موج می‌زند این است که این زمین شبیه به زمین کربلا است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: بدون تردید نهضت انقلاب، بیداری اسلامی و ادامه آن در قلب اروپا مدیون این انقلاب است. دشمن قصد داشت جلوی صدور انقلاب را بگیرد اما حضرت امام بعد از جنگ فرمودند ما در جنگ انقلابمان را صادر کردیم، اگر امروز ایستادگی در برابر ظلم در قسمت‌های مختلف دنیادیده می‌شود ادامه همین راه امام است.

سرویس : کشور
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۲۳:۰۰
کد خبر: ۴۲۴۹۴۰
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۳:۲۳
میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر مبارک باد
به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبری تحلیلی طایفه شهنوازی ساقه های نیلوفری از پایه های عرش بالا رفته و سریر ولایت را به عطر وجودی خود آراسته اند، تا او بیاید و بر تکیه گاه پوشیده از رازقی آن تکیه زند. درو...
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۵۴
رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خبرداد
صلح و سازش دو طایفه در زاهدان/ نجات یک نفر از چوبه‌دار
رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف شماره 19 شهرستان زاهدان، اختلاف و درگیری بین دو طایفه در زاهدان به سازش منتهی شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۴۱
پهپادهای بومی ایران مایه افتخار این کشورند
وبگاه صهیونیستی در مطلبی با اشاره به شرکت بخشی از یگان پهپادی ایران در رزمایش اخیر نوشت، پهپادها بخش مهم زرادخانه ایران و مناسب برای دکترین هوایی این کشورند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۲۵
پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری»
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری» را منتشر کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۱۶
آخرین شماره خط حزب الله در سال ۹۷ منتشر شد
آخرین شماره نشریه خط حزب‌الله در سال ۱۳۹۷ با عنوان «فرصت نوروز» منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۱۲
حجت الاسلام کاشانی خطاب به رییس قوه قضاییه:
باید حق را از گلوی مفسدان و نزدیکان مراکز قدرت بیرون بکشید
سخنران معروف خطاب به رییس جدید دستگاه قضایی گفت: باید حق را از گلوی مفسدان و نزدیکان مراکز قدرت بیرون بکشید
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۲:۲۶
رزمایش پهپادی سپاه|حمله همزمان "۵۰ فروند پهپاد RQ۱۷۰ ایرانی" به اهداف + عکس
رزمایش بزرگ پهپاد تهاجمی ــ رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۲:۲۰
باند ارتشا و تبانی معاملات دولتی در فارس متلاشی شد
با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) باند ارتشا و تبانی معاملات دولتی در یکی از مراکز وابسته به وزارت نفت در فارس متلاشی شد .
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۲:۱۴
سال آینده سال «فتح مبین» جبهه اسلام علیه جبهه کفر است
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: سال آینده سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۱:۴۸
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
روحیه انقلابی و تفکر جهادی علاج مشکلات اقتصادی کشور است
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: روحیه انقلابی و تفکر جهادی راه حل مشکلات اقتصادی کشور است.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.