وبسایت خبری
امروز: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

باید قلمرو اقتدارمان را از منطقه به جهان گسترش دهیم (۱۹ ساعت و ۸ دقیقه پیش) فتوای رهبر انقلاب درباره احکام شرعی مسابقات و دریافت پول اعلام شد (۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه پیش) سیل بند ۷۰۰ متری در منطقه بردسکن توسط سپاه احداث شد (۱۹ ساعت و ۲۲ دقیقه پیش) سخنگوی ‌ارشد نیروهای مسلح: ‌‌هیچ‌گاه جبهه تدافعی مقابل آمریکا نداریم / به‌مراتب ... (۱۹ ساعت و ۳۸ دقیقه پیش) کشف بزرگترین محموله شیشه در شرق کشور (۱۹ ساعت و ۴۸ دقیقه پیش) اعزام کاروان "خدمت و امداد" سپاه به مناطق سیل زده سیستان/ تا آخرین لحظه در کنار ... (۱۹ ساعت و ۵۴ دقیقه پیش) اقدام فوری سپاه برای نجات روستاهای درگیر سیلاب/ ساخت دایک یک کیلومتری با 70درصد ... (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۹ دقیقه پیش) شوق پرواز (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۱۶ دقیقه پیش) روستاهای در معرض سیلاب سیستان با دایک حفاظتی سپاه محافظت شدند (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۲۳ دقیقه پیش) مجلس «سنتکام» را تروریست اعلام کرد/ وظایف دولت برای اقدام متقابل (۲ روز و ۲۲ ساعت و ۳۳ دقیقه پیش)
حجت الاسلام کاشانی خطاب به رییس قوه قضاییه:
باید حق را از گلوی مفسدان و نزدیکان مراکز قدرت بیرون بکشید
سخنران معروف خطاب به رییس جدید دستگاه قضایی گفت: باید حق را از گلوی مفسدان و نزدیکان مراکز قدرت بیرون بکشید

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى خبرئ تحلیلی طایفه شهنوازی به نقل از خبرگزاري مهر حجت الاسلام حامد کاشانی در مراسم  شب ولادت حضرت امیرالمومنین گفت: از اولین بار در مجلس سالانه شهادت حضرت جواد سلام الله علیه در منزلشان سخنرانی کردم، سال بعد نیز تکرار شد، چیزی نگذشت که ایشان به تولیت آستان ملک پاسبان رضوی سلام الله علیه منصوب گشت.

این ارتباط محدود زمینه‌ای فراهم ساخت تا بصورت مکرر و پیوسته انتقاداتی که در حوزه‌های مورد علاقه ام مانند نسخ خطی و… و به صورت کلی سازمان کتابخانه ها و بنیاد پژوهش‌ها و امور اجرایی حرم مطهر می‌دیدم، با صراحت و بی رودر بایستی مطرح  کنم، که معمولاً با گشاده رویی پاسخ داده می‌شد و به آن توجه می‌گردید. (داخل قلاب بگویم که از همان اولین روز معمم شدن  با خود عهد کردم که در مقابل مسئولان بدون مماشات و با صراحت امر به معروف و نهی از منکر کنم و هرگز مجیز مسئولی  نگویم.) این نقدها و پیشنهادها و از سوی دیگر استقبال و روی باز ایشان، باعث شد که در این زمینه رفت و آمد بیشتر شود.

تا اینکه بعضاً در دوره حضور ایشان در انتخابات ریاست جمهوری، نیز بارها در حضور یا با پیغام مواردی را صریح و شفاف مطرح نمودم و معمولاً بدون تلخی، استماع و بعضاً منجر به تغییر می‌گشت. رسید به این اواخر که ایشان ریاست دستگاه قضا را عهده دار شد.

روز پیش از معارفه در شام شهادت امام هادی علیه السلام، در دفتر تهران آستان قدس، مجلس عزاداری برپا گشت و بنده نیز سخنران آن مراسم بودم. سی دقیقه‌ای در فصائل، عظمت و خدمات امام دهم گفتم و پیش از توسل و روضه، در خطاب به رئیس جدید ق ق گفتم: نکاتی هست که چون عهد شرعی دارم به صراحت می گویم.

مواردی از حکومت امیر المومنین علیه السلام برشمردم، از جمله اینکه الله الله از دور و بری ها و نزدیکان. آنها باید از دلسوزان و  منتقدان انتخاب شوند نه متملقان و مگسان گرد شیرینی. اینکه مستضعف مظلوم باید نزد شما قوی و عزیز باشد و سرمایه داران مفسد و نزدیکان مراکز قدرت که اهل صلاح نیستند، باید برای شما خُرد و بی مقدار و ضعیف باشند تا حق را از حلقومشان بیرون بکشید.

عرض کردم امیر سلام الله علیه در آغاز حکومت به مردم فرمودند: "اگر مال حرام را کابین زبانتان کرده باشید، آن را پس می‌گیرم."

اما بنده هر چه گشتم موردی در تاریخ برای این بازپس گیری نیافتم، اما می‌بینیم آن امام بی نظیر بلافاصله پس از تصدی حکومت، عبید الله پسر خلیفه دوم را که به بهانه قتل پدر چندین ایرانی مسلمان را کشته بود و خلیفه سوم با دخالت، او را از قصاص رهانده و به پرداخت دیه آن هم از بیت المال اکتفا کرده  بود، برای قصاص فراخواند و در عمل امام، عدالت خواهی را ابتدا از آقازاده‌ها و سران و سردمداران و دانه درشت‌ها آغاز نمود.

باز گفتم به جای فرهنگ "به تو چه" که امروز هم بعضاً در ق ق و این گوشه و آن گوشه به آمران به معروف و ناهیان از منکر  میگویند، وقتی امیر علیه السلام دیدند پیرزنی از حاکمی شکایت کرده و حق نیز با اوست، به جای ابلاغ حکم عزل از طرق حکومتی و بعضاً سریع‌تر (ارسال با چاپار)، حکم عزل را به دست همان پیرزن داد که به دیگران بفهماند، حکومت و دادگاه او "مردمی" است و اگر مردم به کمک حاکمیت در پاکسازی از مفسدان بیایند، از آنها استقبال می‌شود و تشویق می‌گردند و دستگاه ایشان گوش شنوایی برای گله‌های مردم است و هرگز به ایشان نمی‌گویند: تو چه کاره‌ای؟

به ایشان عرض کردم امروز دیده می‌شود، این تغییر شما برخی را خوشحال و امیدوار کرده و دعا می‌کنم که حدود ۷، ۸ یا ۱۰ سال دیگر که این منصب را واگذار می‌نمایید به جای شادی و خوشحالی، آن روز ناراحت ومغموم باشیم.

به آقای رئیسی عرض کردم امروز تصدی این مقام تبریک ندارد. تبریک برای زمانی است که شما حقی احقاق کنید و از باطلی جلوگیری نمائید. آن موقع است که ما همگی در خدمت و فدایی شما خواهیم بود، چنان که از امیر سلام الله علیه نقل شده که فرمود: "حکومت برای من از این لنگه کفش کهنه و مندرس بی ارزش تر است مگر آنکه حقی احقاق کنم یا باطلی را دفع نمایم."

از این سخنان موارد دیگری نیز گفتم و روضه خواندم و...

پس از جلسه حضار و هم شخص آقای رئیسی تشکر نمود و رسماً از حقیر و امثال من خواست تا انتقاد دلسوزانه و انتقال مطالب خیرخواهانه را ادامه دهیم.

غرض از ذکر این کلمات، این بود که به فضل الهی شخصی مسئولیت دستگاه قضا را بر عهده گرفته که ظاهراً بنا دارد با بها دادن به انتقادات، گوش شنوا و قصد تحول داشته باشد. امیدوارم در واقع هم چنین شود و ادامه یابد.

از این رو نسیم پر طراوت امیدی در جامعه وزیدن گرفته و مردم را چشم به راه و منتظر تغییرات و تحولات مثبت ساخته است.

اما در پایان بیان این نکته ضروری است که نباید یک فرد را جایگزین تمام ساختارها و نهادها دانست و توقع معجزه داشت.

یک نفر نمی‌تواند تمام مشکلات را حل کند.

اگر توقع از ایشان غیر واقعی و فضایی باشد، هر چه اتفاق خوب بیفتد باز موج نا امیدی و شکست ما را در هم می شکند.

عدالت گسترده و بی نقص برای دوره حضرت ولی عصر روحی لهالفداء است.

حتماً می‌دانیم اصلاح، مستلزم مرور زمان و دقت است. ما خود نباید با توقعات فضایی ایشان را مجبور به اقدامات شتابزده نمائیم و البته ایشان هم می‌داند زمان زیادی ندارد.

بی آنکه تملق کنیم، برای او دعا می‌کنیم که بتواند با استعانت از خدای تعالی، همراهی مردم و توجه به افکار عمومی و استفاده از ظرفیت نیروهای صالح و مشاوران امین، خواسته‌های مردم و رهبری معظم را به خوبی پاسخ دهد.

سرویس : کشور
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۲۲:۱۲
کد خبر: ۴۲۴۹۵۶
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۲/۵ - ۲۱:۰۷
باید قلمرو اقتدارمان را از منطقه به جهان گسترش دهیم
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: باید قلمرو اقتدارمان را از منطقه به جهان گسترش دهیم تا نقطه امنی برای دشمن در سراسر جهان وجود نداشته باشد.
۱۳۹۸/۲/۵ - ۲۰:۵۹
فتوای رهبر انقلاب درباره احکام شرعی مسابقات و دریافت پول اعلام شد
پاسخ حضرت آیت الله خامنه ای به استفتایی درباره احکام شرعی مسابقات و دریافت پول اعلام شد.
۱۳۹۸/۲/۵ - ۲۰:۵۲
سردار پاکپور:
سیل بند ۷۰۰ متری در منطقه بردسکن توسط سپاه احداث شد
فرمانده نیروی زمینی سپاه از احداث دژی به طول ۷۰۰ متر در منطقه بردسکن استان خراسان رضوی برای مقابله با سیلاب خبر داد.
۱۳۹۸/۲/۵ - ۲۰:۳۷
سخنگوی ‌ارشد نیروهای مسلح: ‌‌هیچ‌گاه جبهه تدافعی مقابل آمریکا نداریم / به‌مراتب قوی‌تر از ابتدای انقلاب هستیم‌
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان "هیچ‌گاه جبهه تدافعی مقابل آمریکا نداریم و اسرائیل را به‌عنوان کشور نمی‌شناسیم"، گفت: مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی‌زنیم بلکه خرخره آمریکا را م...
۱۳۹۸/۲/۵ - ۲۰:۲۷
مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان خبر داد:
کشف بزرگترین محموله شیشه در شرق کشور
بزرگترین محموله مواد مخدر صنعتی شیشه با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در شرق کشور کشف شد.
۱۳۹۸/۲/۵ - ۲۰:۲۱
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خبر داد:
اعزام کاروان "خدمت و امداد" سپاه به مناطق سیل زده سیستان/ تا آخرین لحظه در کنار مردم خواهیم بود
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از اعزام کاروان خدمت و امداد به مناطق سیل زده سیستان خبر داد.
۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۸:۰۵
اقدام فوری سپاه برای نجات روستاهای درگیر سیلاب/ ساخت دایک یک کیلومتری با 70درصد پیشرفت فیزیکی در هیرمند
فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نزسا گفت: احداث دایک جدید در شهرستان هیرمند و در محل رودخانه نیاتک سریع ترین و بهترین تصمیم برای بهبود بحران است که ساخت آن توسط سپاه تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اس...
۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۷:۵۹
شوق پرواز
شهید حسن عشوری، اولین شهید وزارت اطلاعات در مبارزه با گروهک های تکفیری_ تروریستی بود که طی عملیاتی در چابهار به درجه رفیع شهادت نائل شد.
۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۷:۵۲
سردار مارانی:
روستاهای در معرض سیلاب سیستان با دایک حفاظتی سپاه محافظت شدند
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: با تلاش نیروهای سپاه دایک رودخانه «نیاتک» که در پی ورود سیلاب دچار شکستگی شده بود، رفع نقص شد.
۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۷:۴۲
طرح مجلس علیه آمریکا؛
مجلس «سنتکام» را تروریست اعلام کرد/ وظایف دولت برای اقدام متقابل
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب مواد طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) را تروریست اعلام کردند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.