وبسایت خبری
امروز: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

داعش نمونه‌ای از جهل مسلمانان است/ مسلمانان جاهل به مستکبرین سواری می‌دهند
رئیس قوه قضاییه گفت: اینکه جامعه‌ای به یزید می‌گفتند امیرالمومنین نشان از جهل است، مسلمانان جاهل کسانی هستند که به مستکبرین سواری می‌دهند و مرکب آن‌ها می‌شوند.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى تحلیلی خبری طایفه شهنوازی به نقل از خبرگزاري فارس،آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امشب در محفل عزای سید الشهدا واقع در خیمة الانتظار گفت: داعش که صهیونیست‌ها و  آمریکایی‌ها به‌عنوان مرکب از آن‌ها برای جنایت استفاده می‌کردند، نمونه‌ای از جهل مسلمانان است.

رئیس قوه قضاییه افزود: رهبر انقلاب فرمودند که جنس کار داعش اسرائیلی است،  قبل از اینکه وزارت امور خارجه امریکا خودش اعتراف کند.

وی با اشاره به پیام مهم عاشورا در زیارت اربعین اظهار کرد: پیام مهم عاشورا که در زیارت اربعین می‌خوانیم، این است که حسین خون قلبش را داد که جامعه قدرت تحلیل و تفکر پیدا کند و جهل را کنار بزند، جهلی که در مقابلش عقل است نه علم.

آیت‌الله رئیسی متذکر شد: اینکه جامعه‌ای به یزید می‌گفت امیرالمومنین نشان از جهل است، مسلمانان جاهل کسانی هستند که به مستکبرین سواری می‌دهند و  مرکب آن‌ها می‌شوند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه عاشورا تضمین‌کننده بقای دین بود، بیان کرد: اگر عاشورا نبود، دین کامل نبود و فقط پوسته‌ای از آن وجود داشت.

وی با بیان اینکه در مورد عاشورای حسینی هر تحلیلی مبنی بر تصادفی بودن، محکوم به شکست است، گفت: عاشورا یک حرکت برنامه‌ریزی شده الهی است که در این برنامه شخصیت‌های برجسته‌ای همراه امام حسین(ع) نقش ایفا می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: اصل قیام عاشورا طراحی حضرت حق است که در یک فصل دست امام حسین(ع) و در یک فصل دست حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) است.  

رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخن حضرت قاسم در واقعه عاشورا خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) انسانی پرورش داد که شب عاشورا مرگ را از عسل شیرین‌تر دانست.

وی اظهار کرد: عالم این گونه است که جماد فدای نبات، نبات فدای حیوان و حیوان فدای انسان و انسان فدای دین و خداست، هر کدام از این‌ها حیاتی برای حیات برتر دارند.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: وجود مقدس خدا برای از بین رفتن پلشتی‌ها و زشتی‌ها و ماندگاری دین خدا است. بعثت برای آغاز رسالت نبوی به جهت ایجاد یک دین کامل برای حیات بشری است.

وی با بیان اینکه اگر بعثت بود اما غدیر نبود، دین کامل نبود، یادآور شد: بعد از پیغمبر زمام امور دین باید به دست علی(ع) می‌افتاد، به همین دلیل واقعه غدیر رخ داد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به سخن و هدف امام حسین(ع) در قیام عاشورا اظهار کرد: امام حسین(ع) فرمودند «دلیل آمدن من این است که امر به معروف و نهی از منکر کنم، چراکه انسان‌های دور از خدا زحمات پیامبر را هدر می‌دهند و دین را منحرف کردند، من آمدم تا دین را از انحراف نجات دهم و حرف‌های پیامبر را دوباره احیا کنم.»

رئیس قوه قضاییه افزود: پیامبر هرچه به‌عنوان ارزش در جامعه جا انداخته بود، جای خودش را به ارزش‌های جاهلی داده بود.

وی با اشاره به قرائت زیارت اربعین گفت: در زیارت اربعین می‌خوانیم که حسین(ع) خون قلبش را داد که جامعه قدرت تحلیل و تفکر پیدا کند و جهل را کنار بزند، جهلی که در مقابلش عقل است نه علم.

آیت‌الله رئیسی عنوان کرد: حضرت علی(ع) می‌فرماید در آخرالزمان اهل صبر و اهل بصیرت نجات می‌یابند، برای همین است که رهبری مدام توصیه به بصیرت می‌کنند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه چشم دل و بصیرت خیلی مهم‌تر از چشم سر است، متذکر شد: با نداشتن چشم سر اشیاء را نمی‌توان تشخیص داد، اما با نداشتن چشم دل، راه را گم می‌کنیم و ممکن است سر از خیمه دشمن در بیاوریم.

وی تصریح کرد: عاشورا نقطه‌ امید بشریت در عالم است، یعنی ای انسان تو با عاشورا نباید دچار ظلم و فساد شوی. الگوی انقلاب اسلامی ما عاشوراست و خیلی‌ها دنبال آن هستند که عاشورا الگو نشود.

رئیس قوه ‌قضاییه بقای خون شهدای مدافع حرم و انقلاب و جنگ را اتصال آن به خون سیدالشهدا و ثارالله دانست و یادآور شد: قرار این بود که عاشورا در عاشورا بماند، اما امام زین العابدین(ع) نگذاشتند چنین اتفاقی بیفتد و اولین کاری که کردند پیوند دادن قلب‌ها با امام حسین(ع) بود‌‌.

وی افزود: اولین عزاداری را امام سجاد(ع) چند روز بعد عاشورا گرفتند و تا ۴۰ سال برای امام حسین(ع) اشک ریختند، پیام اشک‌ها این بود که عاشورا باید بماند.

آیت‌الله رئیسی دومین فعالیت امام سجاد(ع) برای زنده نگه داشتن قیام عاشورا را پیوند عاشورا با عبادت دانست و اضافه کرد: زمانی که در سجده ما سر بر تربت امام حسین(ع) می‌گذاریم، عاشورا با عبادت پیوند می‌خورد.

رئیس قوه قضاییه سومین راه برای ماندگاری عاشورا را اربعین که نمادی برای گم نشدن عاشوراست برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه رمز ورود به رحمت واسعه الهی یا حسین(ع) است، افزود: ما از کودکی تا زمان مرگ که تربت ابی‌عبدالله را در کفنمان می‌گذارند با امام حسین(ع) هستیم و مدت زمان این همراهی تا ظهور امام زمان(عج) ادامه دارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه دشمن عاشورا را نشانه گرفته است، اظهار کرد: عاشورا باید بماند، چراکه رمز بقای دین، عدالت، سنت نبوی و ولایت علوی است.  

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: عاشورا روز آغاز است نه پایان، پایان عاشورا روز قیامت است که حضرت فاطمه(س) جویای قاتلین پسرش می‌شود.  

وی عنوان کرد: خیلی‌ها می‌خواهند جاده را غبارآلود کنند، اما باید نگاه به رهبرمان و گفته‌هایشان باشد تا راه را گم نکنیم.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه کرامت اخلاقی با حسن خلق متفاوت است، با روایتی در همین خصوص گفت: خدا به پیامبر گفت که اگر خوش اخلاق نباشی مردم از کنار تو می‌روند، پس خوش اخلاقی خیلی مهم است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه غذای هیأت امام حسین(ع) و پرچم اباعبدالله تبرک است، تاکید کرد: امام حسین (ع) اسوه است و بعد پیامبر و امام علی(ع) باید به امام حسین (ع) نگاه کنیم.

سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۲۱:۴۸
کد خبر: ۴۲۵۳۸۹
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۲۲:۴۹
اولین هواپیمای جت آموزشی-رزمی ساخت ایران با نام «یاسین» رونمایی شد+مشخصات
اولین هواپیمای جت آموزشی-رزمی ساخت ایران رسما با حضور فرماندهان عالیرتبه نظامی رونمایی شد.
۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۲۲:۳۲
روایت یک نفوذ/ اولین همکار داخلی آمدنیوز لو رفت
محمد حسین رستمی فردی است که در اولین اعترافات روح الله زم، مکالماتش با مدیر آمدنیوز پخش شد که به شکل مشمئز کننده ای در حال طلب کردن پول برای اخباری است که برای زم ارسال کرده است. رستمی اما هویت جالبی ...
۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۲۲:۱۹
قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم» /‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به دستگیری سرشبکه آمدنیوز از سوی سازمان اطلاعات سپاه گفت: دستگیری «روح‌الله زم» سرشبکه کانال معاند آمدنیوز نشانه اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۳:۲۴
طایفه بزرگ شهنوازی بيانيه تبريك به سبزقامتان و حافظان انقلاب اسلامى و فرزندان گمنام امام زمان (عج )در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در دستگيرى يكى از سرشاخه هاى ضد ايرانى
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی خبری طایفه شهنوازی پيروزيهاى اخیر فرزندان گمنام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد این نهاد انقلابی و مردمى و ولايت مدار همان گونه که با قدرت و اقتدار خويش در دفا...
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۳:۰۴
سرلشکر باقری: دشمنان فرجامی جز خفت و گرفتاری در کمین‌گاه مدافعان امنیت ندارند
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تقدیر از اقدام حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه در دستگیری سرشبکه رسانه معاند آمدنیوز، تاکید کرد: جبهه دشمن در میدان‌های دشمنی از جمله در عرصه نبرد نرم و جنگ روانی، فرجامی جز خف...
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۲:۴۷
سردار تولایی: روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه بود
مسئول اشراف دفتر فرماندهی کل سپاه گفت: نیروهای اطلاعاتی، مدت های مدیدی بود که روح الله زم و تحرکات وی را زیر نظر داشتند و تقریبا از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران قرار داشت.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۲:۳۷
جزئیاتی از عملیات دستگیری «روح‌الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه
یک مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه ابعاد جدیدی از اقدام اطلاعاتی این سازمان در دستگیری روح الله زم سرشبکه جریان معاند آمدنیوز را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۲۲:۵۹
خدمت‌رسانی چهار بیمارستان صحرایی سپاه به زائران اربعین
فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه، گفت: ۴ باب بیمارستان صحرایی مجهز در مرزهای مهران، شلمچه، میرجاوه و شهرستان قصرشیرین جهت ارائه خدمات امدادی، بهداشتی و درمانی به زائرین اربعین مستقر شد.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۲۲:۵۰
تبریک حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به سپاه پاسداران
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس قوه قضاییه در بیانیه‌ای موفقیت‌های اخیر سپاه پاسداران را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۲۲:۲۱
«روح‌الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از گرفتار شدن «روح الله زم» سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب آمدنیوز در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری وی خبر داد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.