وبسایت خبری
امروز: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

واعظی: مبارزه با مواد مخدر امری جهادی و اعتقادی است
رئیس دفتر رئیس جمهور مبارزه با مواد مخدر را امری جهادی و اعتقادی خواند و تأکید کرد: آمار بالای شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با موادمخدر، نشانگر عزم و اراده جدی نظام اسلامی برای مبارزه با مواد مخدر در عرصه بین المللی است.

به گزارش سرویس خبری پایگاه اطلاع رسانى طايفه شهنوازی به نقل از ایرنا ،محمود واعظی روز شنبه در همایش طرح یاری‌گران زندگی که با حضور دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور، وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین برخی مقامات قضایی برگزار شد، اظهارداشت: گسترش مواد مخدر در کشور، نفوذی نرم و خاموش است که می‌تواند به آرامی بنیان خانواده را در جامعه از بین ببرد.

وی استفاده از مواد مخدر در نسل نوجوان و سنین پایین، گسترش این مواد در بین بانوان، دانشجویان و برخی کارگران در مراکز صنعتی را نگران‌کننده دانست و افزود: زنان مسئول حفظ کانون خانواده هستند و استفاده از مواد مخدر در سنین پایین نیز به دلیل عدم آگاهی این نسل، برای آینده جامعه کشور بسیار خطرناک است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: باید ستادی در هماهنگی و ارتباط با ستاد مبارزه با مواد مخدر در وزارتخانه‌های صنعت، معدن، تجارت، آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری برای آگاه‌سازی خانواده‌ها، دانشجویان، دانش‌آموزان و کارگران تشکیل شود تا سیاست‌ها و برنامه‌های این ستاد پیگیری گردد.

واعظی بر اهمیت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها از خطرات مواد مخدر توسط این ستاد تأکید کرد و ادامه داد: خانواده‌ها نیاز دارند که بدانند فرزندان آنان چگونه در معرض آلوده شدن به مواد مخدر قرار می‌گیرند و با روشن کردن شرایط، تمام خانواده‌ها و بخش‌ها یاری‌گران زندگی می‌شوند.
  وی با بیان اینکه باید اصل مسئولیت مشترک مسأله مبارزه با مواد مخدر را در کشور، منطقه و همه عرصه‌های بین‌المللی از جمله کشورهای هدف و سازمان‌های بین‌المللی نهادینه کنیم، گفت: باید براساس این اصل از حمایت همگان برخوردار باشیم و در کشور، دولت، نهادهای ذیربط، سایر قوا، سازمان‌های مردم نهاد و بخش خصوصی در این زمینه فعالیت کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور مسئولیت‌پذیری و تقسیم کار را دو محور عمده فعالیت‌های بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر برشمرد و تأکید کرد: نباید کشوری به بهانه اینکه ترانزیت مواد مخدر از آنجا انجام نمی‌شود، قبول مسئولیت نکند و باید کشورهای جهان بدانند که همه آنها تحت تاثیر آثار سوء مواد مخدر هستند.

واعظی با اشاره به اینکه روزی کشورهای آسیای مرکزی به این افتخار می‌کردند که در کشور آنها معتاد وجود ندارد اما بعد از ۲۰ سال یکی از دغدغه‌های آنان مبارزه با مواد مخدر و افزایش آمار معتادان است، افزود: این آسیب، نشانگر اهمیت مسأله مسئولیت‌پذیری است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مسأله تقسیم‌کار و همکاری کشورهای مختلف در مبارزه با مواد مخدر، گفت: اگر تقسیم‌کار بین‌المللی در این زمینه انجام نشود، همه کشورها ضرر خواهند کرد.

واعظی از کشورهای اروپایی به دلیل گرانی مواد مخدر در آن منطقه به عنوان یکی از اهداف مهم قاچاقچیان یاد کرد و گفت: اروپا نمی‌تواند از این مسأله شانه خالی کند و تنها با اعلام بیانیه از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر قدردانی کند و حتماً باید ایران و ستاد مبارزه مواد مخدر را بویژه با توجه به شرایط تحریمی و جنگ اقتصادی، کمک نمایند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت همواره خواسته تا سخاوتمندانه به ستاد مبارزه با مواد مخدر کمک کند اما امروز به هر حال محدودیت‌های بودجه‌ای در این ستاد هم تأثیر داشته است، تأکید کرد: باید اروپائیان در مسأله مبارزه با مواد مخدر نیز متوجه باشند که اگر فشاری بر روی جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد که به گسترش ترانزیت مواد مخدر از ایران منجر شود، کشورهای هدف باید چند برابر هزینه بدهند تا در کشور خودشان با مسأله اعتیاد مبارزه کنند.

واعظی نقش سازمان‌های بین‌المللی در اصل مسئولیت‌های مشترک برای مبارزه با مواد مخدر را خاطر نشان کرد و گفت: ابتدا باید این مشکل را در افغانستان و سایر کشورهای تولیدکننده حل کرد چرا که سرریز این مواد به کشورهای همسایه تولیدکننده و سپس سایر کشورها خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در مسأله مبارزه با مواد مخدر اولویت اول پیشگیری و سپس درمان است، ادامه داد: باید مبارزه با کاشت، فرآوری، تجارت و ترانزیت مواد مخدر در اولویت اول قرار گیرد و با همکاری جدی کشور افغانستان برای حل این مشکل گام برداریم.

واعظی ارتقاء آگاهی مردم، درگیر شدن گروه‌های مرجع در مبارزه با مواد مخدر، آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها، نقش مهم صدا و سیما، بهره‌گیری از فضای مجازی و روش‌های جدید آگاهی بخشی از جمله مباحث هنری را از مهم‌ترین راه‌حل‌های مبارزه با مسأله اعتیاد در جامعه برشمرد و افزود: براساس بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، توجه به جوانان و نوجوانان برای شکل‌گیری نسل آینده از اهمیت اساسی برخوردار است که باید بر این اساس یکی از اولویت‌های کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد و نمی‌توان از اقتصادی قوی سخن گفت اما درصد قابل توجهی معتاد در کشور داشت و باید ضمن سرمایه‌گذاری در امور جوانان و پاسخگویی به نیاز آنان، از مهاجرت به شهرهای بزرگ جلوگیری شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مسأله اشتغال‌زایی در کشور و همچنین آموزش تخصص و مهارت به معتادان در مراکز بازپروری، گفت: نشاط اجتماعی، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و از همه مهم‌تر تقویت مبانی دینی جوانان می‌تواند از راه‌حل‌های اساسی در مبارزه با اعتیاد در کشور باشد.

واعظی همچنین با اشاره به تغییرات مهم در فضای بین‌المللی و بهره‌گیری قاچاقچیان مواد مخدر از فناوری‌های روز، تأکید کرد: بازنگری و اصلاح قوانین می‌تواند به فعالیت‌های ستاد کمک کند و باید مسأله مبارزه با مواد مخدر را به عنوان یک معضل اقتصادی در کشور در نظر بگیریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با اعلام مراتب قدردانی رئیس جمهور از همه جهادگران واقعی عرصه مبارزه با مواد مخدر، تأکید کرد: دولت با جدیت و با بکارگیری تمام امکانات از فعالان این عرصه حمایت می‌کند، چرا که کار بسیار بزرگ شما، تأثیرات بسیار عظیمی در نسل آینده و شکوفایی اقتصاد کشور دارد.

واعظی با بیان اینکه در زمان مدیریت سردار مؤمنی شاهد اقدامات بسیار خوبی در عرصه مبارزه با مواد مخدر بوده‌ایم، گفت: خوشبختانه امروز موضوع مواد مخدر در افکار عمومی و صدا و سیما جای خود را باز کرده است و تفاوت کار ستاد با سایر ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها در این است که زمانی موفق هستید که همه ارگان‌های کشور و بخش‌ها را پشت سر خود داشته باشید.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که مسأله مبارزه با مواد مخدر را به گفتمانی در کشور تبدیل کنید، شروع کاری جدی برای اهداف مقدس خواهد بود.

واعظی با اشاره به گزارش امیدوارکننده سردار مؤمنی گفت: مسأله مبارزه با مواد مخدر برای رئیس جمهور از اهمیت اساسی برخوردار است و در جلسه ماه گذشته ستاد مبارزه با مواد مخدر نکات مهمی در این زمینه مطرح کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکید ویژه‌ای به مسأله مبارزه با اعتیاد در کشور داشته و سالی ۲ بار جلسه آسیب‌های اجتماعی در حضور ایشان تشکیل می‌شود، گفت: در همه این جلسات بخش قابل توجه مباحث به مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری و درمان آن و همچنین مقابله با قاچاقچیان اختصاص می‌یابد.

سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۲:۴۳
کد خبر: ۴۲۵۳۹۶
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۲۲:۴۹
اولین هواپیمای جت آموزشی-رزمی ساخت ایران با نام «یاسین» رونمایی شد+مشخصات
اولین هواپیمای جت آموزشی-رزمی ساخت ایران رسما با حضور فرماندهان عالیرتبه نظامی رونمایی شد.
۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۲۲:۳۲
روایت یک نفوذ/ اولین همکار داخلی آمدنیوز لو رفت
محمد حسین رستمی فردی است که در اولین اعترافات روح الله زم، مکالماتش با مدیر آمدنیوز پخش شد که به شکل مشمئز کننده ای در حال طلب کردن پول برای اخباری است که برای زم ارسال کرده است. رستمی اما هویت جالبی ...
۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۲۲:۱۹
قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم» /‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به دستگیری سرشبکه آمدنیوز از سوی سازمان اطلاعات سپاه گفت: دستگیری «روح‌الله زم» سرشبکه کانال معاند آمدنیوز نشانه اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۳:۲۴
طایفه بزرگ شهنوازی بيانيه تبريك به سبزقامتان و حافظان انقلاب اسلامى و فرزندان گمنام امام زمان (عج )در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در دستگيرى يكى از سرشاخه هاى ضد ايرانى
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی خبری طایفه شهنوازی پيروزيهاى اخیر فرزندان گمنام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد این نهاد انقلابی و مردمى و ولايت مدار همان گونه که با قدرت و اقتدار خويش در دفا...
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۳:۰۴
سرلشکر باقری: دشمنان فرجامی جز خفت و گرفتاری در کمین‌گاه مدافعان امنیت ندارند
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تقدیر از اقدام حرفه‌ای سازمان اطلاعات سپاه در دستگیری سرشبکه رسانه معاند آمدنیوز، تاکید کرد: جبهه دشمن در میدان‌های دشمنی از جمله در عرصه نبرد نرم و جنگ روانی، فرجامی جز خف...
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۲:۴۷
سردار تولایی: روح الله زم از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه بود
مسئول اشراف دفتر فرماندهی کل سپاه گفت: نیروهای اطلاعاتی، مدت های مدیدی بود که روح الله زم و تحرکات وی را زیر نظر داشتند و تقریبا از دو سال پیش در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران قرار داشت.
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۲۲:۳۷
جزئیاتی از عملیات دستگیری «روح‌الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه
یک مقام مسئول در سازمان اطلاعات سپاه ابعاد جدیدی از اقدام اطلاعاتی این سازمان در دستگیری روح الله زم سرشبکه جریان معاند آمدنیوز را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۲۲:۵۹
خدمت‌رسانی چهار بیمارستان صحرایی سپاه به زائران اربعین
فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه، گفت: ۴ باب بیمارستان صحرایی مجهز در مرزهای مهران، شلمچه، میرجاوه و شهرستان قصرشیرین جهت ارائه خدمات امدادی، بهداشتی و درمانی به زائرین اربعین مستقر شد.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۲۲:۵۰
تبریک حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به سپاه پاسداران
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس قوه قضاییه در بیانیه‌ای موفقیت‌های اخیر سپاه پاسداران را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۲۲:۲۱
«روح‌الله زم» توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از گرفتار شدن «روح الله زم» سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب آمدنیوز در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری وی خبر داد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.