وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

فرمانده کل سپاه پاسداران
سرلشکر سلامی: هر جنگ جدیدی به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی می‌انجامد
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز دوست و دشمن دریافته‌اند ظرفیت‌های بازدارندگی انقلاب اسلامی به اوج خود نزدیک شده است، گفت: هر جنگ جدیدی به محو رژیم صهیونیستی از جغرافیای سیاسی عالم منجر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی خبری طایفه شهنوازی به نقل ازخبرگزاری فارس پایگاه اطّلاع رسانی سپاه،     سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان عالی سپاه با فرمانده معظم کل قوا که در پایان بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه صورت پذیرفت؛ طی سخنانی با اشاره به تلاش آحاد فرماندهان، مدیران و روحانیون شرکت کننده در این مجمع برای تبیین نقش سپاه و بسیج در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و تکوین راهبرد غلبه ی عمل و منطق مقاومت و ایستادگی فعال در پیکره جامعه و سپاه، تصریح کرد: راهبرد ایستادگی و مقاومت فعال به عنوان قائمه ی مقاومت جهان اسلام و مستضعفان عالم، فشار دشمن در جنگ اقتصادی را مستهلک و میرا ساخته و با بی اعتبار سازی قدرت نظامی دشمن، قدرت بازدارندگی و دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران را در جهان بیش از پیش واضح، ملموس و معتبر ساخته است.

متن کامل سخنان فرمانده کل  سپاه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ"

تحیات الهی بر ذبیح الله الاعظم حضرت سیدالشهدا علیه السلام و قیام عاشورا، قیامی که حجت های جاودانه ای برای همه بشریت الی الابد ساخت. سلام بر سلاله پاک حضرت صدیقه کبری (سلام الله علیها)، ولی امر مسلمین جهان که بر ما منت نهاد و توفیق حضور در محضر مبارکشان را به سربازان خود عنایت فرمود، تا با بهره‌گیری از انوار ولایت الهی، مسیر خود را دریابند. جمع حاضر که شامل آحاد فرماندهان و مدیران و روحانیون رده‌های مختلف سپاه و بسیج می باشند، برای تبیین نقش سپاه و بسیج در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و نیز تکوین غلبه عمل و منطق مقاومت و ایستادگی فعال در پیکره جامعه و سپاه؛ در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان، فراخوان شدند و امروز در این مراسم با برکت شرف حضور دارند.

ثمره زیارت های گذشته، به چنین مناسبتی، ترسیم افق های بلندی بود که سپاه را در یک فضای جدید، تعالی بخش و سرنوشت‌ساز قرار می داد. ما احساس می‌کنیم برای پاسداری درست از این انقلاب عظیم الهی، همواره نیازمند فکری نو، برای رسیدن به راه جدید هستیم. به تجربه دریافته ایم که فرمول ها و روش‌های گذشته برای حل مسائل جدید کافی نیستند. ما آمده ایم تا در این مقطع زمانی از سرچشمه حکمت و ولایت رهیافت جدیدمان را دریافت کنیم. یقین آنچه نهال نوپای سپاه را همانند سایر ارکان انقلاب اسلامی و نظام به شجره ای تناور و با ریشه ای مستحکم برای پیشرفت کشور و بیداری اسلامی جهان اسلام و بشریت تبدیل کرد، حکمت های نورانی برخاسته از طهارت قلب و روح حضرتعالی بوده است.

امروز به حول و قوه الهی و در پرتو رهبری های حکیمانه حضرتعالی، سنگرهای کلیدی بزرگی را فتح کرده ایم. خطوط تماس انقلاب اسلامی، هزاران کیلومتر عمق پیدا کرده است. با نفوذ روح و تفکر انقلاب اسلامی از مرکزیت آن، سر پل های معنویت و اعتقادی عمیقی در جهان اسلام به دست آمده است. پیام‌های معنوی انقلاب که از حقایقی چون ظلم‌ستیزی، عدالت، آزادی، کرامت انسانی و استقرار معنویت، سرشار است، بر قلب ها و دل‌های جوانان آزاده آسیا، آفریقا، آمریکا و اروپا منتشر شده است. به حاشیه رانده شدن آمریکا در تحولات سیاسی و امنیتی منطقه، زوال شتاب دار نظام سلطه، واماندگی رژیم‌های عنکبوتی و در آستانه فروپاشی، حاکی از افول نظام ظالمانه استکبار جهانی به به محوریت آمریکا است.

امروز دوست و دشمن دریافته‌اند، ظرفیت‌های بازدارندگی انقلاب اسلامی به اوج خود نزدیک شده است. نه تنها اعتبار تهدید و قدرت آمریکا به شدت کاهش یافته بلکه دیگر هرگز رژیم صهیونیستی یک تهدید نیست، یعنی نه تنها اندازه های یک تهدید معتبر را ندارد، بلکه او می داند کوچکترین خطایش آخرین خطای اوست. زیرا هر جنگ جدیدی به محو این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم منجر خواهد شد، رژیم های شرور منطقه هم می دانند در صورت محاسبه غلط از قدرت نظام و انقلاب و هرگونه اقدام نسنجیده به سرعت در مسیر بازگشت ناپذیر و غیر قابل مهار اضمحلال خود گرفتار خواهند شد. نقطه اتصال شکست‌های نظام سلطه و پیشروندگی انقلاب، سرمایه عظیمی است به نام مقاومت، که در موقعیت خطیر فعلی ابعادی جهانی یافته است. 

امروز هم در سطح نظریه و هم در مقیاس عمل، مقاومت فعال، مرزهای جغرافیایی جای خود را به مرزهای اعتقادی و انقلابی داده است. این روند، سطح یکپارچه ای از قدرت را ایجاد کرده است که هیچ سیستم تهاجمی قادر به نفوذ در لایه های عمیق این واقعیت مستحکم و شکست‌ناپذیر نخواهد بود.

به فضل الهی راهبرد ایستادگی و مقاومت فعال که حضرتعالی به عنوان قائمه ی مقاومت جهان اسلام و مستضعفان عالم، آن را ترسیم فرموده اید، موفق شده است فضای مواجهه ما با دشمنان را به شکل قابل ملاحظه‌ای تحت تاثیر خود قرار دهد و نظام را در ارتفاع جدید و موقعیت ها و فرصت های مناسب نوینی قرار دهد. این راهبرد توانسته است:

۱- فشار دشمن در جنگ اقتصادی را مستهلک و میرا ساخته و ضمن بالا بردن آستانه تحمل جامعه، تکیه گاه ها و منابع اقتصادی کشور را به سمت ظرفیت‌های درونی هدایت کند.

۲- عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای دشمن را برای مسموم ساختن باورهای جامعه از کارایی بیاندازد .

۳- نشاط و سرافرازی ملت را فراهم ساخته و وحدت و عزت ملی را فراتر از مرزهای مذهبی قومی و سیاسی در درون کشور اوج دهد.

۴- قدرت نظامی دشمن را از اعتبار ساقط کند.

۵- قدرت بازدارنده و دفاعی نظام را در جهان بیش از همیشه واضح، ملموس و معتبر سازد.

سپاه در آستانه گام دوم در وضعیت جدید قرار گرفته است که تازه نفسی و نوسازی در اندیشه و تفکر برای تغییر آرایه های موجود قدرت در جهان و عبور از نقطه تمرکز همه ظرفیت‌های فعال شده جدید دشمنان و درهم شکستن راهبردهای آنان، یک ضرورت تلقی می‌شود. هم اکنون این نوسازی از طریق ارتقاء و ارتفاع بخشی به سطح تفکر مجموعه ی فرماندهان سپاه و بسیج، متناسب با مقتضیات صحنه ی تقابل و سرانجام تبدیل اندیشه‌های شکل یافته به چارچوب های عملیاتی معینی، در حال تکمیل می باشد. اهم اقداماتی که در این دوره ی جدید آغاز گردیده عبارتند از:

۱- تعمیق معنویت و برادری به عنوان گوهر اصلی سپاه، این عبارت خورشید انتظار حضرتعالی از سپاه است. از شما آموخته ایم بدون معنویت، سپاه از سرشت اولیه خلقت خود خارج خواهد شد.

۲- انتقال نظریه مقاومت و ایستادگی فعال به میدان عمل و اثبات موفقیت این نظریه برای انکسار مفروضات و محاسبات دشمن و نیز امیدوار ساختن جامعه به نتیجه بخش بودن مقاومت فعال برای سعادت بخشی به آن.

۳- ارتقای ارکان قدرت بازدارنده نظام و معتبر سازی این قدرت در ذهن و فضای تصمیم دشمنان و گرفتار سازی آنان در میدان بحران راهکار. امروز دشمن در ابهام و سرگردانی راهبردی گرفتار است و ما به سمت نقشه جامع توسعه ی قدرت به ویژه در ابعاد موشکی، جنگال، جنگ های شناختی و سایبری، عمق بخشی به عملیات های دریایی و زمینی در حال حرکتیم.

 

۴- خارج ساختن ابتکار عمل از دشمنان و جا به جا نمودن آن به سمت جبهه انقلاب اسلامی به نحوی که دشمن با انسداد در مسیرهای حرکت خود مواجه و متوقف گردیده است. ما توانسته ایم خطوط قرمز دشمن را با توسعه قلمرو نفوذ خود جابجا کنیم.

۵- بلوغ رویکرد و عمل اجتماعی سپاه و بسیج در امور امداد و کمک به مردم و تبدیل همه شئون جامعه به میدان جهاد، اعم از سازندگی، اقتصاد مقاومتی، تغییر سبک زندگی، آگاهی‌بخشی سیاسی به منظور بالا بردن سطح مقاومت سیاسی مردم همراه با فرهنگ فراهم نمودن تمامی این عرصه ها برای حضور جوانان. جامعه جوان ما در پرتو اندیشه های تعالی بخش حضرتعالی، برای پذیرش نقش‌های بزرگ، تغییر آرمان‌ها و اهداف بلند، عبور از چالش‌ها و سختی‌ها و جوشش های انقلابی و جهادی گسترده برای ساختن کشور و شکست دادن دشمن آماده است. ما بسیج را در این امتداد رشد خواهیم داد.

۶- کمک به صیانت از جامعه در مقابل تهاجمات گسترش یافته در فضای مجازی.

برای تعقیب و تحقق اهداف شش‌گانه مذکور، قرارگاه های قرآنی نور و تعمیق معنویت، گسترش قدرت سخت، تهاجم اطلاعاتی، جهاد سازندگی و محرومیت زدایی، رسانه‌ای و فضای مجازی و قرارگاه علم و فناوری از اردیبهشت ماه سال جاری در شکل جدیدی فعال و به طور مستمر و عموماً هفتگی در انطباق با بیانیه گام دوم فعال شده است.

در پایان ضمن اعلام این حقیقت که ما زیر پرچم حسینی که حضرتعالی برافراشته اید و تحت فرمان همیشه نورانی و مبارکتان تا انتهای راه که پیروزی اسلام و شکست استکبار است، ایستاده ایم.

از خداوند متعال می‌خواهیم ما را بیش از پیش قدردان نعمت ولایت و هدایت های حکیمانه امام و مقتدایمان قرار دهد و توفیق درک انتظارات مقام عظمای ولایت و عمل به آن را به همه ما عنایت فرماید. ان شاالله

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۲۰:۳۲
کد خبر: ۴۲۵۴۳۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۳/۱۵ - ۲۳:۰۳
سپاه و بسیج در خط مقدم اطاعت از رهبری قرار دارند
فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین یکی از مولفه‌های قدرت انقلاب اسلامی است که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت.
۱۳۹۹/۳/۱۵ - ۲۲:۴۱
امام به ما آموخت که می‌توان روی پای خود ایستاد و دست کثیف آمریکا را پس زد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل در پیامی به مناسبت 14 و 15 خرداد تأکید کرد: امام خمینی (ره) به ما با یاد داد که می‌توان دست به زانوهای خود زد و روی پا ایستاد و دست کثیف و به‌خون آغشته آمریکای جنایتکار را پ...
۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۰۰:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
دولت تروریست آمریکا باید محاکمه شود/ اجرا نکردن عدالت موجب بروز فقر می‌شود
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رفتار پلیس آمریکا با یک شهروند این کشور خوی وحشی‌گری آمریکا را به جهانیان نشان داد، گفت: دولت تروریست آمریکا به‌دلیل نقض حقوق اولیه انسان‌ها باید محاکمه شود.
۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۲۳:۵۹
فرمانده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد؛
خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان در شمال غرب و جنوب کشور
سردار محمد پاکپور گفت: دشمن در سال گذشته برای ناامن کردن شمال غرب و جنوب کشور برنامه‌های زیادی داشت که به لطف الهی و هوشیاری نیرو‌های سپاه خنثی شد.
۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۱۳:۲۲
اراده حاج‌قاسم جهان اسلام را نجات داد
معاون هماهنگ کننده سپاه نیروی قدس:یکی از ویژگی‌های حاج قاسم مردم‌داری و مردم یاری او بود، آنقدر دلش از عشق مردم مسلمان و با ایمان پُر بود که با تواضع و فروتنی تمام با مردم برخورد می‌کرد.
۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۱۲:۰۳
ترسیم دغدغه‌های مجلس یازدهم در نخستین نطق قالیباف
رییس مجلس یازدهم در نخستین نطق پیش از دستور خود ضمن ترسیم دغدغه‌های پارلمان جدید در حوزه سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد و فرهنگ، اجتناب توامان از تقابل و تسامح با نهادهای دیگر را رویکرد منتخبان دور تازه ...
۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۱۱:۳۳
جامعه توحیدی و غیرتوحیدی از منظر امام خمینی (ره)
امام خمینی (ره) به طور کلی جوامع را به لحاظ نظری به دو گونه کلی جامعه توحیدی و جامعه غیرتوحیدی تقسیم می‌کند؛ جامعه توحیدی از منظر امام، همانند یک انسان کامل و متعادل است که همه ارکان، عناصر و اعضای جس...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.