وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

سردار سپهر مطرح کرد؛
نقش بسیج در مقابله با ویروس کرونا/ ۱۶۰ هزار پایگاه بسیج می‌توانند در اختیار قوه قضائیه باشند
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمادگی داریم همه پایگاه‌های بسیج که بیش از ۱۶۰ هزار پایگاه، واحد و کانون بسیج در سراسر کشور می‌شود را در خدمت قوه قضائیه قرار دهیم.

به گزارش سرویس خبری پایگاه اطلاع رسانی طایفه شهنوازی.. سردار محمد حسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در جلسه هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی تحقق جامعه اسلامی، دولت اسلامی و تمدن اسلامی است، اظهار داشت: بیش از سه هزار فرمان توصیه و رهنمود از رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد بسیج داریم که اگر به صورت کلی به این فرامین و توصیه‌ها نگاه کنیم، ایشان نقش مردم در تحقق فرآیند انقلاب اسلامی را نقش اولی عنوان می‌کنند.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد و بزرگترین سازمان بی‌نظیر در جهان نقش سازماندهی، به‌کارگیری، هدایت مردم و ایجاد ساز و کار‌های مردم پایه را برعهده دارد، افزود: از اول انقلاب تا الان هرگاه در نقاط عطف و تاریخ‌ساز قرار گرفتیم، نقش بسیج در آن بسیار موثر بوده است به عنوان مثال در همین موضوع اخیر بیماری کرونا بسیج اولین گروهی بود که با وزارت بهداشت و درمان توافق نامه نوشت و اولین سازمانی بودیم که با تمام توان برای مهار کرونا ورود کردیم.

سردار سپهر با اشاره به اینکه یکی از مسائل بزرگ این بیماری منحوس بحث غربالگری است، اضافه کرد: این در حالی است که وزارت بهداشت هیچ سازو کاری برای غربالگری بیش از ۸۰ میلیون نفر ایرانی نداشت؛ به همین جهت بسیج با ایجاد بیش از ۶۰ هزار پایگاه پدافند زیستی در کشور، ۶۰ هزار قرارگاه پدافند زیستی تشکیل داد.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در تمام عرصه‌هایی که اعلام نیاز می‌کرد، ورود کردیم، بیان داشت: غربالگری بسیار سخت است؛ در دنیا انجام غربالگری کار خیلی سختی است که انرژی و ساز و کار خاص خودش رو را می‌خواهد؛ در اروپا و آمریکا بین ۳ تا ۵ برابر امکانات درمانی و بهداشتی که ما داریم، در اختیار دارند، اما با این حال قادر نبودند این کار را انجام دهند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: در انگلیس و آمریکا با استفاده از قدرت نظامی و سرکوب کردن مردم و امر و نهی شدید و مقررات سخت انتظامی و نظامی و امنیتی سعی دارند که این بیماری را مدیریت کنند، اما در ایران مردم با زندگی عادی خودشان این بیماری را مدیریت کردند.

وی با بیان نقش بسیج در غربالگری، آموزش مردم، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی، تولید استاندارد کالا‌ها و اقلام بهداشتی، در تولید دارو و درمان و تجهیزات پزشکی، عنوان کرد: من یقین دارم علی‌رغم همه تهدیدها، مشکلات و موانع و سختی‌هایی که در نظام اداری داریم، در مدیریت بحران این بیماری یکی از کشور‌های قطعاً برجسته دنیا خواهیم شد.

سردار سپهر در ادامه بیان داشت: امروز در آمریکا خرید یک عدد ماسک برابر خرید ۱۰۰۰ عدد ماسک در ایران است در حالی که پنج برابر ایران امکانات بهداشتی و درمانی دارد، اما ما بعد از فرمان رهبری که فرمودند مشکلات معیشتی مردم را حل کنید؛ پذیرفتیم سه و نیم میلیون نفر از ۷ میلیون خانواده‌های موثر و آسیب‌دیده کشور را زیر پوشش حمایتی ببریم و بردیم.

وی سپس با اشاره به اینکه امروز تولید کننده و صادر کننده ماسک، لباس ویژه و مخصوص مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانی هستیم، گفت: در دفاع مقدس ساختار‌های کلاسیک ارتش و سپاه قدرت انجام مأموریت و مقابله با دشمن بعثی را نداشت، اما وقتی مردم در صحنه دفاع وارد شدند، توانستیم پیروز شویم؛ لذا امروز هم باید از تمام ظرفیت‌هایی که در مردم و در جامعه داریم برای حمایت و پشتیبانی از دستگاه قضا استفاده کنیم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: همان گونه که امروز برای مقابله با بیماری کرونا تمام امکانات بسیج و سپاه، بسیج شد، برای حل این مسائل بزرگ دستگاه قضایی و برقراری عدالت و مطالبه گری مبارزه با فساد، احقاق حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی، بسیج باید وارد صحنه شود و اخبار و اطلاعاتی که از قانون شکنان دارد در اختیار قوه قضاییه قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن برای نفوذ در دستگاه‌های ما برنامه دارد؛ لذا باید جلوی این نفوذ گرفته شود، عنوان کرد: یکی از راه‌هایی که می‌تواند جلوی این نفوذ را بگیرد، آموزش دادن به مردم و آگاه کردن آن‌ها از حقوق عمومی و خصوصی است؛ آموزش حقوق مردم، حقوق عامه و مطالبه‌گری و همکاری با قوه قضاییه و همکاری برای استقرار عدالت از یادگیری احکام شرعی کمتر نیست.

سردار سپهر با بیان اینکه حجم پرونده زیادی که در مراجع قضایی ما وجود دارد به علت عدم آشنایی مردم با مسائل و مفاهیم حقوقی و قضایی است، اظهار داشت: در این رابطه بخشی از کار بسیج می‌تواند آموزش حقوقی به مردم باشد؛ ارائه مشاوره حقوقی به مردم می‌تواند در کاهش پرونده در دستگاه قضایی موثر باشد؛ لذا برای تحقق این موضوع می‌توان از ظرفیت ۵۰ هزار نفری بسیج حقوقدانان استفاده کرد.

وی با اظهار این مطلب که می‌توانیم چشم و گوش قوه قضائیه برای رصد و پایش پرونده‌های قضایی باشیم، گفت: بواسطه پراکندگی جغرافیایی که بسیج دارد می‌تواند بهترین اخبار و اطلاعات دقیق از موضوعات مختلف را در اختیار مسئولان قضایی قرار دهد؛ بسیج قادر است بخشی از عناصر مدعی العموم در کشور باشد، چون در همه جا حضور داریم و از همه جا اطلاعات داریم.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: بسیج و سپاه همانند قوه قضائیه تحت امر مستقیم رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارند؛ لذا با توجه به فرمان ایشان مبنی بر ضرورت مطالبه گری، می‌توان مطالبه‌گری و دفاع از عدالت را انجام داد البته دفاع از حق و مبارزه با فساد باید ساختارمند باشد.

وی با تاکید بر اینکه اتفاقات بزرگی در بحث تهاجم بیولوژیک در دنیا روی داده، اظهار داشت: بعضی از کشور‌های اروپایی و همسایه‌های ما ۱۰ـ ۱۵ سال قبل تهاجم بیولوژیک را فهمیدن و ملاحظات لازم را برای مقابله با آن برقرار کردند، ولی این کار را انجام ندادیم.

سردار سپهر در ادامه بیان کرد: همه اقشار و مسئولان بسیج آمادگی دارند دستگاه قضا را در انجام ماموریت‌هایی که دارد کمک کنند به عبارت دیگر این آمادگی را داریم همه پایگاه‌های بسیج که بیش از ۱۶۰ هزار پایگاه، واحد و کانون بسیج در سراسر کشور می‌شود را در خدمت قوه قضائیه قرار دهیم تا بلکه به استقرار عدالت و حقی که امروز اسلام و قرآن و برای ما مقرر کرده، کمک کنیم.

 

سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۲۱ - ۱۸:۱۳
کد خبر: ۴۲۵۷۷۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۳/۷ - ۲۰:۱۵
مروری بر وصیت‌نامه سرباز حقیقت، حاج قاسم سلیمانی؛
تجلی «شیر خدا» و «رستم دستان» در شخصیت شهید «قاسم سلیمانی»
حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود موجب تحکیم وحدت ملت ایران شد که در وصیت‌نامه این شهید بزرگوار نیز عنوان شده که یکی از لازمه‌های اصلی تقویت وحدت، حمایت بی‌چون و چرا از امام خامنه‌ای است که امروز مظلوم وا...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۲۰:۰۱
مجلس به عنوان خانه ملت دارای نقشی محوری و بنیادین است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور مجلس به عنوان خانه ملت و محمل تجلی رای و اراده عمومی در نظام مردم سالاری دینی دارای نقشی محوری و بنیادین است.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۹:۵۰
پیام رهبر انقلاب به مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم؛
مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود
رهبر انقلاب فرمودند: آنگاه که نمایندگان مجلس با شناخت درست از شرایط و اولویّتهای کشور، و با کارشناسی، و با حضور فعّال و منظّم، و با پاک‌دستی و امانت‌داری، وظیفه‌ی قانونگذاری و دیگر وظایف خود را انجام ...
۱۳۹۹/۳/۴ - ۰۰:۵۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی تحلیلی خبری طایفه شهنوازی:
عید سعید فطر وجشن طاعت بر ره یافتگان ضیافت الهی مبارک
سردار حاج خوبیار شهنوازی سر طایفه شهنوازی در پیامی فرارسیدن عید سعید فطر و حلول ماه شوال را تبریک گفت
۱۳۹۹/۳/۴ - ۰۰:۴۱
به‌مناسبت عید سعید فطر انجام شد؛
موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان
به‌مناسبت عید سعید فطر، رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو یا تخفیف مجازات سه هزار و ۷۲۱ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۶:۰۸
رهبر انقلاب در پیام تصویری به مناسبت روز جهانی قدس:
عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی گسترش یابد /ویروس صهیونیسم به همت، ایمان و غیرت جوانان از منطقه ریشه‌کن خواهد شد
متأسفانه اغلب دولتهای عرب نیز پس از مقاومت های نخستین، به‌تدریج تسلیم شدند و با فراموشی وظیفه انسانی و اسلامی و سیاسی و غیرت و نخوت عربی، به هدفهای دشمن کمک کردند.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۶:۰۰
سرلشکر باقری: هرگونه خطای تروریست‌های آمریکایی در هر نقطه جهان با پاسخ قاطع ایران روبرو می‌شود
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی بر وضعیت و تحرکات دشمنان از جمله ارتش تروریست آمریکا در منطقه و سرزمین های دور دست دستور کار دائمی نیروهای مسلح است، تاکید کرد: هر گونه خطای محا...
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۵:۵۳
پیام رئیس قوه قضائیه به مناسبت روز قدس
رییس قوه قضاییه در پیامی به وزرای کشورهای اسلامی به مناسبت روز قدس گفت: استیفای کامل حقوق ملت فلسطین و برقراری عدالت، شرط اصلی استقرار صلح و آرامش پایدار است.
۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۷:۴۷
روز قدس نمایش وحدت جهان اسلام است/حمایت ازفلسطین تعطیل بردار نیست
معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین گفت: آرمان فلسطین و حمایت از مردم مظلوم فلسطین تعطیل بردار نیست.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.