وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

آخرین اخبار:

طایفه بزرگ مرزدار شهنوازی و سردار حاج خوبیار شهنوازی ،طی پیامی چهلمین سالگرد دف... (۲ روز و ۱۸ ساعت و ۳۹ دقیقه پیش) امروز با نگاه درست می‌توانیم از مدل بسیج مردمی استفاده کنیم/ دست تحریف در کمین د... (۲ روز و ۱۸ ساعت و ۵۸ دقیقه پیش) آمریکا از درون پوسیده است (۲ روز و ۱۹ ساعت و ۷ دقیقه پیش) صادارات تجهیزات دفاعی ساخت ایران در پی رفع تحریم تسلیحاتی (۲ روز و ۱۹ ساعت و ۱۷ دقیقه پیش) رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در مقابله با جنگ نرم استکبار دارند (۳ روز و ۱۹ ساعت و ۴۹ دقیقه پیش) سرلشکر سلامی: آمریکایی ها بدانند هرکس در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته را ... (۴ روز و ۲۰ ساعت و ۳۸ دقیقه پیش) جایگاه عشایر در دفاع مقدس بسیار برجسته و ارزشمند است (۴ روز و ۲۰ ساعت و ۵۰ دقیقه پیش) نیرو‌های مسلح حمایت از توسعه صنایع داخلی را وظیفه خود می‌دانند (۴ روز و ۲۱ ساعت و ۵ دقیقه پیش) پیشکسوتان جهاد و شهادت پرچمداران مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی هستند (۶ روز و ۲۰ ساعت و ۱۱ دقیقه پیش) نیرو‌های انقلابی در مکتب دفاع مقدس تربیت شدند (۶ روز و ۲۰ ساعت و ۲۱ دقیقه پیش)
مطالبه امام خامنه‌ای از جامعه دانشگاهی؛
سربازگیری دشمن‌ از جوانان در غفلت جبهه فرهنگی
یکی از توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه دادن جامعه دانشگاهی به خطر تهدید «سربازگیری» دشمن است؛ امر مهمی که در غفلت جبهه فرهنگی در آینده‌ای نزدیک مشکل‌آفرین خواهد شد.

به گزارش سرویس خبری پایگاه اطلاع رسانی طایفه شهنوازی.. رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران عصر روز در نشستی تصویری با مجموعه‌ای از جوانان دانشجو و تشکل‌های دانشگاهی، موارد ارزشمندی را مطرح کرده و توصیه‌هایی کاربردی، در موضوعات مختلف به جوانان ایراد فرمودند.

در این نشست که به‌صورت ارتباط تصویری صورت گرفته بود، معظم‌له به‌ مواردی همچون واقعیت‌های امیدآفرین کشور در مقابله با جبهه ظلم و کفر و استکبار، برافراشته نگه‌داشتن پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری، ضرورت گفتمان‌سازی، تلاش برای گسترش جبهه انقلاب از طریق یارگیری، اصالت ندادن به اختلاف سلیقه‌ها، مرزبندی با تردیدافکنان در مبانی انقلاب، تأکید بر پیشرفت علمی، هوشیاری در مقابل سرمایه‌گذاری دشمن بر روی جوانان و همچنین تبیین مفهوم صحیح دولتِ جوان و انقلابی اشاره داشتند.

تحلیل هرکدام از موضوعات فوق نیازمند یک تحلیل کارشناسانه است؛ اما در نوشتار پیش رو که شماره دوم آن را در ادامه می‌خوانید، سعی شده در حد بضاعت و البته به‌اختصار توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران مورد ارزیابی قرار گیرد.

توصیه ششم؛ توسعه انقلاب

اگر به تاریخ اسلام به‌دقت نگاه کنیم خواهیم دید رمز پیروزی پیامبر مکرم (ص) در گسترش دین اسلام، «خُلق عظیم» ایشان بود که اعم علما «خُلق عظیم» را معجزه آن حضرت می‌دانند. انقلاب اسلامی ایران که درواقع احیای حکومت نبوی است جز تأسی به این ویژگی پیامبر (ص) ماندگار نخواهد بود.

حضرت امام خمینی (ره) نیز در طول دوران مبارزه علیه رژیم طاغوت و بخصوص بعد از انقلاب همواره مخالفت برخورد قهری با جوانانی بودند که انتقاداتی نسبت به انقلاب اسلامی داشتند و حتی خود برای نقد شدن آماده بودند. همین روحیه حضرت امام (ره) بود که وقتی ایشان می‌فرمودند، حصر آبادان باید شکسته شود، یا پاوه باید آزاد شود، جوانان بسیاری وارد میدان می‌شدند. جوانانی که برخی از آنها درکی از حقیقت انقلاب نداشتند اما امام را باور داشتند.

در کنار بسیاری از جوانانی که زیر پرچم حقیقت‌طلبی امام راحل جمع شدند، شهید آوینی بود. انگاره‌های آوینی و تبلور اندیشه‌های او بدون تفکر امام خمینی (ره) قابل توضیح نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توجه به نیاز انقلاب اسلامی برای تداوم، گسترش و صدور، کلیدواژه «یارگیری» را طرح و بر اهمیت آن تاکید کردند.

ایشان به جوانان توصیه کردند، «ممکن است برخی به مبانی انقلاب معتقدند اما ممکن است در برخی موارد با شما اختلاف سلیقه داشته باشند، آنها را طرد نکنید و هرچه می‌توانید جبهه انقلاب را با جذب این‌گونه افراد وسعت دهید.»

نمی‌توان به انقلاب اسلامی نگاه انحصاری داشت و مردم را ابزار آن فرض کرد و در صورت اعتراض عده‌ای آنها را معاند و مخالف نظام تلقی کرد. انقلاب اسلامی برای پویایی و توسعه نیازمند آن است که همواره مورد بازنگری قرار گیرد و با اهتمام به «گفتمان‌سازی» اقدام به یارگیری و گسترش جبهه انقلاب کرد.

توصیه هفتم؛ مرزبندی با مغرضان معاند

حضرت امام خامنه‌ای در توصیه دیگری به جوانان و دانشجویان، آنها را متوجه تردیدافکنانی می‌کنند که سعی دارند، موفقیت‌های انقلاب اسلامی را ناچیز قلمداد کرده و نخبگان تربیت شده در دامن انقلاب را تضعیف و تخریب کنند. تردیدافکنانی که همه سعی خود را به کار می‌بندند تا شتاب علمی و فرهنگی جوانان مانع ایجاد کنند و با هم‌فکری اربابان خود راه نادرست را درست جلوه دهند.

تردیدافکنی در منظومه فکری امام خامنه‌ای ستون فقرات اقدام فرهنگی دشمنان نظام و تک معاندان در جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی است. ایشان برای برون‌رفت از این دام که چندان محسوس هم نیست بارها تأکید داشتند که جبهه فرهنگی کشور باید تقویت شود و گسترش پیدا کند. دولت منفور آمریکا برای مشروع جلوه دادن خود و مثبت نشان دادن چهره منفی‌اش سالانه با صرف هزینه‌های بسیار آثار متعددی در حوزه موسیقی، فیلم و ادبیات خلق کرده و با اتکای به امپراتوری رسانه‌ای‌اش سعی دارد چهره مصلحانه خود را بر ملت‌های دیگر تحمیل کند.

دولت آمریکا البته در شرایط امروز چندان توفیقی ندارد چراکه سرکردگان آمریکایی نمی‌توانند بر کشتار، جنایت، بی‌عدالتی، تروریست‌پروری، کمک به دولت‌های مستبد و بدنام، حمایت از رژیم کودک‌کش صهیونیستی سرپوش بگذارد.

اما باید توجه داشت که نباید به این بسنده کرد و همه همت خود را مصروف تقویت در جبهه فرهنگی کرد، مرزبندی با مغرضان معاند و تردیدافکنان نیازمند تبیین و تفسیر است که این وظیفه مهم بر عهده اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه است تا به‌جای تردید و تشکیکی که معاندان ایجاد کرده‌اند، ثابت‌قدم و عقیده را ترویج کنند.

توصیه هشتم؛ شتاب علمی

مقام معظم رهبری در هشتمین فراز از توصیه‌های مدبرانه خود به جوانان فرمودند: «پیشرفت علمی باهدف سود کوتاه‌مدت شخصی ارزش چندانی ندارد. علم باید در خدمت پیشرفت کشور و گشایش افق‌های آینده باشد تا همچنان که چند سال قبل گفتیم به نقطه‌ای برسیم که محققان برای استفاده از تازه‌های علمی ناگزیر از یادگیری زبان فارسی باشند.»

یکی از نمونه‌های بارز این توصیه رهبر گران‌قدر انقلاب اسلامی، شهید «حسن طهرانی مقدم» است. طهرانی مقدم تا لحظه شهادت در مسیر هدف روشنی گام برمی‌داشت که مطلقاً سود و نفع شخصی در آن نقش نداشت. آنچه به طهرانی مقدم روحیه می‌داد «پیشرفت کشور» و «گشودن افق‌های روشن» بود.

آنچه طهرانی مقدم مصمم بود به آن برسد، برای بسیاری امری محال بود و با تردیدافکنی و القای حس ناامیدی سعی داشتند آن شهید بزرگوار را منصرف کنند، اما ثبات قدم و عقیده طهرانی مقدم سبب شد ایران اسلامی جزء کشورهای برتر در حوزه موشکی تبدیل شود. انقلاب اسلامی نیازمند آن است که تفکر شهید طهرانی مقدم متکثر شود و مسئولان نظام فضا را برای رشد آنها ایجاد کنند.

توصیه نهم؛ حجاب و عفاف

یکی از آسیب‌هایی که در درازمدت می‌تواند مسئله‌ساز باشد، موضوع حجاب اسلامی است که این امر مهم یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

بی‌تفاوتی نهادهای اجرایی به‌خصوص دستگاه‌های فرهنگی سبب شده با ولنگاری افسارگسیخته و وضعیت شرم‌آور کنونی مواجه شویم. در آثار سینمایی و سریال‌های شبکه نمایش خانگی کمتر دیده‌ایم پوشش اسلامی ترویج شود و فاجعه‌بارتر با وضعیتی رو‌به‌رو شده‌ایم که زنان محجبه و چادری اغلب زنان فرودست، آسیب‌پذیر و خرافه و متحجری بودند که بیننده را دچار سرخوردگی می‌کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نهمین توصیه خود به جوانان فرمودند: «بنده در این زمینه دغدغه دارم و خواهش می‌کنم که مسئولان و رؤسای دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوط و به‌ویژه خود دانشجویان و دخترخانم‌ها به مسئله حجاب و فاصله‌گذاری بین زن و مرد که مورد تأکید اسلام است اهمیت بدهند و موازین شرعی را در دانشگاه‌ها رعایت کنند.»

این اولین‌بار نیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی چنین مسئله‌ای را مطرح می‌کنند، تکرار این امر جای تأسف برای اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه دارد چراکه در برآورده شدن این مطالبه رهبری همچنان ناکارآمد عمل می‌کنند. شکل‌گیری «چهارشنبه‌های سفید» به دست عناصر خودفروخته و سرکردگی رسانه‌های معاند و طرح شعار «نه به حجاب اجباری» نشانه آن است که دشمنان انقلاب اسلامی می‌دانند از چه نقطه‌ای حساسی جوانان ایرانی را مورد هدف قرار دهند. تحقق این مطالبه رهبری که عمل به یک تکلیف شرعی و تبعیت از حکم الهی است جز با حضور قدرت‌مند نهادهای فرهنگی میسر نخواهد شد.

حجاب اسلامی با نگاه سخت‌افزاری نهادینه نخواهد شد، بلکه این نرم‌افزارهای فرهنگی هستند که باید حجاب اسلامی و حدود و مرزهای آن را تبیین و مشخص کنند. مسئولان کشور به‌جای متهم کردن دختران جوانی که نسبت به حجاب تعهدی ندارند به‌دنبال این باشند که چرا نهادهای فرهنگی چندان‌که باید به وظیفه خویش عمل نکرده‌اند تا بعد از چهار دهه از عمر انقلاب شاهد چنین وضعیتی باشیم. البته این به آن معنا نیست که اجازه دهیم هر کس با هر پوششی که می‌خواهد در سطح شهر ظاهر شود و از طرفی نباید رفتاری قهرآمیز و سخت داشت.

توصیه دهم؛ سربازگیری دشمن

یکی از تهدیدهای بزرگ ایران اسلامی که همواره باید گوش‌ به‌زنگ آن بود، سربازگیری دشمن است که به انحای مختلف و در شکل‌های گوناگون اتفاق افتاده است. در صدر اسلام نیز دشمنان پیامبر با همین سیاست خائنانه توانستند در میان صفوف مسلمین رخنه ایجاد کنند و با پی گرفتن این شیوه و البته نفوذ کار را به‌جایی رساندند که اصحاب امیرالمؤمنین (ع) که در جنگ صفین ایثارگری کردند در کمتر از بیست سال بعد شمشیر بر امام حسین (ع) کشیدند درحالی‌که گناهی بر خود نمی‌دانستند و گمان می‌کردند در صراط مستقیم گام برمی‌دارند.

ایشان بر همین اساس در فراز دهم بیاناتشان فرمودند: «همه و به‌ویژه مجموعه‌هایی که با مسائل جوانان سروکار دارند بدانند همچنان‌که مسئله جوان برای آینده کشور و نظام اسلامی اهمیت دارد، دشمن نیز برای تخریب و به زانو درآوردن انقلاب به آن اهمیت می‌دهد و برای سوءاستفاده از جوانان کار و برنامه‌ریزی می‌کند که البته در مواردی نیز برای اجرای برنامه‌های خود به عواملی در داخل کشور نیاز دارد. همه باید مراقب باشند که به سربازگیری دشمن از جامعه جوان کشور کمک نشود.»

غفلت از این مسئله مهم که بیش از همه در فضای فرهنگی نمود پیدا می‌کند می‌تواند شرایط ناگواری بر ملت ما تحمیل کند. قطعاً سربازگیری دشمن از جوانان ما بدون عوامل داخلی میسر نمی‌شود. انبوه رسانه‌های غربی با لشکری از هنرمندان و متفکران و نویسندگان و کارشناسان خود در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، نظامی و ... سعی دارند با نفوذ در ذهن و اندیشه جوان ایرانی او را به سمت خود بکشانند.

متأسفانه دشمن با کمک برخی از عوامل داخلی خود توانسته عده‌ای معدودی از جوانان را با خود همراه کند که نمونه‌های آن را در اغتشاشات سال گذشته و قبل‌تر از آن دیدیم. البته جای امیدواری است که معاندان نظام اسلامی در پیش‌برد این سناریو چندان موفق نبودند چراکه سرانجام اغتشاشات جز ندامت برای مسببان آن چیزی در پی نداشت.

اما همین تعداد اندک نیز برای نظام اسلامی زیاد است و باید بدانیم که نهادهای فرهنگی بیش از هر نهاد و دستگاه دیگری قصور کرده‌اند. اگر تولید کالای فرهنگی اعم از کتاب و فیلم و نشریه و تئاتر و در مسیر درستی قرار بگیرد و سایه مافیا و سهم‌خواهی و رانت و رابطه بازی‌ها از فضای فرهنگی ما کوتاه شود بی‌شک عرصه برای یکه‌تازی تولیدات غربی چندان بازنخواهد بود.

خطر سربازگیری دشمن بسیار مخاطره‌آمیزتر از چیزی است که گمان می‌کنیم و هرلحظه غفلت از آن فرصت بیشتری به دشمن برای نفوذ و پیشبرد اهدافش می‌دهد. در این جبهه گسترده و البته مرموز اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باید با جدیت و همت بیشتری وارد عمل شده و در مقابل این تک دشمن، با مقابله به‌مثل کردن از دشمن به نفع انقلاب اسلامی سربازگیری شود که این مسئله یکی از مصادیق بارز توسعه انقلاب اسلامی ایران است.

توصیه همیشگی؛ امیدآفرینی

امام خامنه‌ای در پایان بیانات ارزشمند خود با القای صحیح روحیه امیدواری به جوانان، آنها را به داشتن فردایی بهتر مژده دادند. ایشان با توجه به سرمایه‌های حقیقی، زنده و پویای کشور که همان جوانان مو من انقلابی هستند به همه ما اطمینان دادند که آینده جمهوری اسلامی ایران به‌مراتب از امروز آن زنده‌تر و اثرگذار خواهد بود. بدون شک تحصیل چنین آینده‌ای دور از ذهن نخواهد بود. اگر موقعیت امروز ایران را با چهار دهه قبل مقایسه کنیم خواهیم دید آنچه به دست آوردیم جز با روحیه خوداتکایی، جهادی و امیدواری محقق نمی‌شد.

حضرت امام خمینی نیز در طول حیات مبارک خود بخصوص بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره در صدد زنده نگهداشتن روحیه امیدواری در میان جوانان آن روز بودند. پیروزی‌های به دست آمده تنها با همین روحیه محقق شد و اگر نبود حس عمیق امیدواری قهرا نمی‌توانستیم در مقابل جبهه گسترده شرق و غرب مقابله کنیم و حقانیت خود را به اثبات برسانیم.

وظیفه ما نیز در هر کسوت و جایگاهی این است که در زنده نگهداشتن روح امید بکوشیم و بدانیم هر کس در هر مقامی بخواهد از یاس و سرخوردگی حرف بزند قطعاً یار ملت بزرگ ایران نیست.

 

سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۷:۳۷
کد خبر: ۴۲۵۷۹۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۲۳:۳۵
طایفه بزرگ مرزدار شهنوازی و سردار حاج خوبیار شهنوازی ،طی پیامی چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تبریک گفت/ یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی گرامی باد
هفته #دفاع_مقدس یادآور افتخارات ، شهامت ها ، رشادت ها و شهادت ها است . یادآور مردانی که مردانگی آفریدند .
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۲۳:۱۶
امروز با نگاه درست می‌توانیم از مدل بسیج مردمی استفاده کنیم/ دست تحریف در کمین دفاع مقدس است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه بسیج مردمی در دفاع مقدس، مدل‌سازی جدید بود فرمودند:‌ امروز با نگاه درست می‌توانیم از مدل بسیج مردمی استفاده کنیم.
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۲۳:۰۶
سرلشکر سلامی در جمع خبرنگاران:
آمریکا از درون پوسیده است
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا از درون پوسیده است و در بیرون هم منزوی است، گفت: ملت ایران عزیز هستند و هیچ نگران نباشند و با آرامش زندگی کنند.
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۲۲:۵۶
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛
صادارات تجهیزات دفاعی ساخت ایران در پی رفع تحریم تسلیحاتی
سردار امیرعلی حاجی‌زاده با بیان اینکه اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، راه صادرات باز می‌شود، گفت: ما امروز در بحث تأمین تسلیحات مورد نیاز کشورمان به خارج نیاز نداریم و خودکفا هستیم.
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۲۲:۲۴
رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در مقابله با جنگ نرم استکبار دارند
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رسانه‌های داخلی باید در جنگ نرم علیه کشورمان با جدیت در برابر جبهه استکبار بایستند تا انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه دهد.
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۲۱:۳۵
سرلشکر سلامی: آمریکایی ها بدانند هرکس در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته را می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن همه جا زیر دید ما است و اگر لازم باشد زیر تیر ما نیز قرار خواهد گرفت، تاکید کرد: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود؛ تمام کرک های شما را به باد می دهیم؛...
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۲۱:۲۳
سردار آبسالان;
جایگاه عشایر در دفاع مقدس بسیار برجسته و ارزشمند است
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: نقش معتمدین و بزرگان طوایف و عشایر در ادامه مسیر انقلاب اسلامی برجسته بوده و هست.
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۲۱:۰۸
نیرو‌های مسلح حمایت از توسعه صنایع داخلی را وظیفه خود می‌دانند
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: نیرو‌های مسلح، صنایع دفاع و بسیج، وظیفه امروز خود را کمک و حمایت از توسعه صنایع داخلی دانسته و بدون هیچگونه چشم‌داشت و تنها با هدف اعتلای کشور، در این عرصه حضور خواهیم ...
۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۲۲:۰۲
پیشکسوتان جهاد و شهادت پرچمداران مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی هستند
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پیشکسوتان جهاد و شهادت را پرچمداران مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه عظیم و سد مستحکم در برابر توطئه جبهه دشمن در تحریف تاریخ و کم اثر کردن ...
۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۲۱:۵۳
حجت‎الاسلام حاجی صادقی:
نیرو‌های انقلابی در مکتب دفاع مقدس تربیت شدند
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیرو‌های انقلابی در مکتب دفاع مقدس تربیت شدند، فرهنگ دفاع مقدس باید بماند تا نظام ولایی و انقلاب باقی بماند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.