وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

رهسپاریم با ولایت تا شهادت زنده ایم

حکم اعدام برای «روح الله زم»/ بازگشت ۱۲ هزار میلیارد بدهی گروه فلاحتیان/ از خون حاج‌قاسم نمی‌گذریم
سخنگوی قوه قضائیه از حکم اعدام برای «روح الله زم» خبر داد و گفت: این حکم غیر قطعی است و اگر فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی کشور خواهد رفت.

به گزارش سرویس خبری پایگاه اطلاع رسانی طایفه شهنوازی..غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز ضمن تبریک ایام دهه کرامت به ویژه میلاد با سعادت حضرت علی تبریک بن موسی الرضا  گفت: در  هفته قوه قضاییه هستیم و یاد و خاطر شهید مظلوم بهشتی را گرامی می داریم.

اسماعیلی ادامه داد: بیش از پانزده ماه از دوره تحول  در قوه قضاییه می گذرد و خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که در هفته قوه قضاییه به لطف خداوند هم از افکار عمومی جامعه و هم در کلام و سخن رهبر معظم انقلاب امتیاز مناسب و نمره قبولی کسب کردیم.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: آنچه که در اظهار نظر مردم و فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته قوه قضاییه رقم خورد و پاداشی که همکاران ما چه از مردم و چه از رضایت رهبر معظم انقلاب دریافت کردند، خستگی تمام تلاش‌های انجام شده را از جسم و روح ما و همکارانمان خارج کرد و با کسب این سرمایه ارزشمند و توکل بر خداوند، انشاءالله در ادامه مسیر تحول مصمم‌تر از گذشته قدم برخواهیم داشت.

وی افزود:  ضمن احترام به همه مدیران دوره های گذشته و با تاکید بر اینکه از تجارب مفید ایام سابق در دوره تحول حداکثر استفاده را کردیم باید بگویم که برابر گزارش ها و ارزیابی ها هم در عملکرد سال گذشته و هم در ویژه برنامه های قوه قضاییه تفاوت های زیادی را شاهد بودیم که مردم و مسؤولان آثار تحول را مشاهده کردند.

اسماعیلی گفت:  تلاش کردیم مراسم هفته قوه قضاییه در دوره تحول را نیز متحول کنیم و در این هفته به جای پرداختن به مراسم صرفاً نمادین و گرامیداشت و تقدیر و تشکر، به تحرک و تلاش در جهت توسعه خدمت‌رسانی به مردم بپردازیم و سمت و سوی برنامه‌های هفته قوه قضاییه نمادی از خدمت رسانی به مردم، بررسی مشکلات اصلی کشور بود و در یک جمله این هفته نیز برای ما هفته کار و تلاش مضاعف بود.

 افتتاح ۴۷ پروژه عمرانی متعلق به قوه قضاییه/بهره برداری از بیش از ۳۰ سامانه فناوری جدید

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: ملاحظه کردید که برنامه های هفته را با زیارت مرقد امام راحل و شهدای قوه قضاییه آغاز کردیم. افتتاح ۴۷ پروژه عمرانی متعلق به قوه قضاییه و بهره برداری از بیش از ۳۰ سامانه فناوری جدید محصول تلاش سال گذشته همکاران ما در مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه بود و حضور اعضای شورای عالی قضایی و مدیران استانی در واحد‌های قضایی بخشی از این اقدامات بود.

 نشست صمیمی رییس قوه قضاییه با جمعی از قضات

وی افزود :در این مسیر نشست صمیمی رییس قوه قضاییه با جمعی از قضات را داشتیم و همچنین بیش از چهار هزار دیدار چهره به چهره با مردم توسط مسؤولان قضایی برگزار شد که اتفاق میمون و بزرگی محسوب می شد.

اسماعیلی به بازدید مدیران از واحد‌های تولیدی و صنعتی در استانها در راستای شعار سال اشاره کرد و گفت: توسط همکاران  از ۲۷۳ مرکز بازدید شده است که همگی در یک روز انجام شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: با حضور در منازل شهدای عزیز تلاش شد یاد این بزرگواران گرامی داشته شود و در روز پنجشنبه در خانه بیش از ۳۰۰ شهید و جانباز بالای پنجاه درصد حاضر شدیم.

وی ادامه داد: : برگزاری جلسات داخلی مدیران عالی با مدیران میانی و مدیران میانی با پرسنل و همکاران و دیدار سفرا و کارداران نمایندگی‌های خارج از کشور در تهران با مقامات قوه قضاییه از جمله معاونت امور بین الملل و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، رییس سازمان زندان‌ها و سرپرست دادسرای رسیدگی کننده به جرائم اطفال و نوجوانان از دیگر برنامه‌های انجام شده بود.

وی ادامه داد:  در وضعیتی که اکثر قریب به اتفاق سفرا و کارداران خارجی حاضر در ایران در این نشست شرکت کردند، برنامه‌های حقوق بشری قوه قضاییه به ویژه اقداماتی که در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران در ایام کرونا انجام شده و اقداماتی که در حوزه دادرسی اطفال و نوجوانان در سیستم قضایی ما شکل گرفته است، برای آن‌ها تبیین شد و مورد استقبال قرار گرفت و خیلی از سفرا تقاضای استمرار ملاقات با این قبیل از مقامات قضایی و دریافت گزارشات مکتوب و دستاورد‌های نظام قضایی در این دوره را داشتند.

دیدار با خانواده شهدای حادثه هواپیمایی اوکراینی

وی افزود: همچنین مسؤولان دادسرای نیروهای مسلح تهران با خانواده شهدای حادثه هواپیمایی اوکراینی دیدار داشته و گلایه آنها را شنیده و با آنها صحبت کردند.

دیدار با رهبری شاه بیت برنامه های قوه قضاییه

اسماعیلی گفت: شاه بیت برنامه های قوه قضاییه همایش پایانی قوه قضاییه بود و درک فیض از محضر رهبر معظم انقلاب که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و همه مسؤولان قوه قضاییه در سراسر کشور از بیانات رهبری در این روز بهره مند شدند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: روز گذشته جلسه قوه قضاییه به بررسی راهکارهای اجرایی شدن مطالبات رهبری اختصاص پیدا کرد و در جلسه بعدی هم ادامه این مبحث را خواهیم داشت تا تدابیر و معنویات رهبری هر چه سریعتر اجرایی شود.

برگزاری دادگاه های مفاسد اقتصادی حلقه آخر مقابله با فساد

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برگزاری دادگاه های مفاسد اقتصادی حلقه آخر مقابله با فساد است و به هیچ عنوان از این مسیر بر نمی‌گردیم و از مقابله با مفسدان کوتاه نمی آییم اما همین جا می گوییم که محاکمه مفسدان حلقه آخر این مسیر است اما هدف ما تحقق عدالت و عاری شدن کشور از هرگونه فساد است.

اسماعیلی افزود: ما برای از بین بردن فساد در جامعه نیازمند یک اجماع ملی هستیم و تکمیل زنجیره مبارزه با فساد در زمینه پیشگیری و شناسایی و تشخیص از بین بردن بسترهای فساد زاد است که امیدواریم این زنجیره کامل شود.

دوازده هزار میلیارد تومان مجموعه بدهی تسویه شد

وی ادامه داد: ما در مبارزه با فساد هم با مفسدین مبارزه می کنیم هم به دنبال بازدارندگی بوده و از همه مهمتر به دنبال استرداد اموال به غارت رفته از بین المال مسلمین هستیم. در خرداد امسال تنها در یک پرونده اقتصادی در خصوص مجموعه بدهی های گروه فلاحیان به سیستم بانکی دوازده هزار میلیارد تومان مجموعه بدهی این گروه به سیستم بانکی تسویه شد.

اسماعیلی ادامه داد: این در حالی است که اجرای این حکم هنوز آغاز نشده است اما موفق شدیم این بدهی را تسویه کنیم و این را یک دستاورد مهم میدانیم. در حوزه های دیگر هم به دنبال تکمیل زنجیره تولید و واحد‌های تولیدی هستیم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: هرچند در مبارزه با فساد حلقه آخر هستیم اما در مسیر حمایت از واحد‌های تولیدی حلقه اول زنجیره بوده ایم و هدف ما این بوده است که هیچ واحد صنعتی و تولیدی نباید از ناحیه قوه قضاییه و بانکها تعطیل شود.

توضیحات سخنگو درباره افزایش بهای مسکن

وی در پاسخ به سوالی درخصوص افزایش اجاره بها نهایتا تا سقف ۲۰ تا ۲۵ درصد و فعالیت سودجویان در این حوزه و اقداماتی که می توان انجام داد تا این مشکلات مرتفع شود گفت: ما بارها اعلام کردیم که در شرایط فعلی کشور نیازمند تصمیماتی برای تنظیم بازار در بخش های مختلف و اعمال نظارت نهادهای مسؤول هستیم و معتقدیم با انجام وظایف نهادهای متولی می توان از افسار گسیختگی افزایش قیمت جلوگیری کرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در قوه قضاییه برای ساماندهی بخش‌های مختلف درباره حقوق مردم و نیاز‌های آن‌ها مطالبه‌گر بوده‌ایم و این موضوع را مکرر اعلام کرده‌ایم، گفت: به همکاران خود نیز در واحد‌های قضایی اعلام کرده و می‌کنیم در عموم مسائل به ویژه در حوزه قرارداد‌های مربوط به اجاره واحد‌های مسکونی، شرایط کرونایی کشور و استیصال مستاجران را در نظر بگیرند. توجه داشته باشند که قواعد حقوقی مربوط به اضطرار و احکام ثانویه در این قبیل از موارد ساری و جاری است.

وی ادامه داد: توصیه می‌کنیم اگر پرونده‌ای در ارتباط با تخلیه واحد‌های مسکونی تشکیل شد یا پرونده‌ای درباره مطالبه افزایش اجاره بهای واحد‌های به ویژه مسکونی بود، شرایط روز و وضعیت عمومی جامعه و سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها را حتما مورد لحاظ قرار دهند.

اعتراض کارگران را به رسمیت می شناسیم/اعتراض باید در چارچوب و ضوابط قانونی باشد

وی درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده کارگران  آذراب نیز گفت: ما چند سیاست داریم اولا ما اعتراض کارگران را به رسمیت می شناسیم اما تاکید کردیم اعتراض باید در چارچوب و ضوابط قانونی باشد و توام با اعمال مجرمانه نباشد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: از سوی دیگر اعتقاد داریم باید مطالبات جامعه کارگری برآورده شود در برخی از موضوعات شاهد رفتار‌هایی بودیم که در مسیر اعتراضات و بیان مطالبات، برخی از قواعد نظم عمومی کشور دچار خدشه شد؛ اما تاکید کردیم سیاست دستگاه قضا در این قبیل موارد سیاست ارفاقی است؛ به ویژه زمانی که این افراد با اقدامات توجیهی تمکین به قانون را پذیرفتند. این مورد را در اراک، هم در موضوع هپکو و هم در آذراب داشتیم.

 کارگران بعد از مطالعه درست حکم گفتند احکام صادره را قبول داریم

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اخیرا بعد از صدور حکم در پرونده آذرآب یک فضا سازی رسانه ای صورت گرفت در حالی که حکم بدوی بود و از سوی دیگر مجازات ها ابطال شده بود اما کار رسانه ای کردند. در حالی که خود کارگران بعد از مطالعه درست حکم گفتند احکام صادره را قبول داریم.

وی درخصوص اینکه آیا برآوردی از میزان سرمایه اجتماعی قوه قضاییه دارید یا خیر گفت: استنباط عمومی ما در برآوردهای اجتماعی این بود که به لحاظ تحقق بعد مردمی شدن قوه قضاییه سرمایه اجتماعی ما تقویت شد. ما در این مسیر اقدامات زیادی انجام دادیم برای مثال ۱۷ سفر استانی رفتیم و حرف مردم را شنیدیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که پنج هزار بازدید مدیران قضایی و صد و ده هزار ملاقات مردمی و نوزده نشست تخصصی با نخبگان و چهره های برگزیده کشور داشتیم و در کنار آن نشست های مشابهی هم در استانها برگزار شد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: بیش از یک میلیون تماس تلفنی داشتیم و پیگیری بیش از ۶۰ هزار نامه ارسالی به دبیرخانه قوه قضاییه را شاهد بودیم که از این تعداد ۳۴ هزار نامه مربوط به سفرهای استانی بود و در مجموع تلاش شد تا ارتباط مردمی داشته باشیم.

اعتماد مردم به دستگاه قضا افزایش پیدا کرده است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: همچنین براساس نظرسنجی های انجام شده توسط دانشگاه تهران در دهه آخر خرداد مشخص شد که مردم در اظهار نظر خودشان اعتمادشان به دستگاه قضا افزایش پیدا کرده است. از مردم درباره زمان رسیدگی ها سوال شده بود که ۴۰ درصد مخاطبین گفته اند سرعت رسیدگی ها افزایش یافته است البته ۳۵ درصد هم می گویند مشابه سال های قبل بوده است.

وی گفت: همچنین از مردم درباره تغییر برخورد قضات پرسیده شده بود که ۳۷ درصد گفته اند تغییری نداشته است اما ۳۶ درصد گفته اند برخورد قضات بهتر از گذشته شده است و این برای ما یک ارزش محسوب می شود.از مردم پرسیده شده  که آیا برخورد کارمندان تغییر کرده است؟ ۳۹ درصد گفته بودند  آن تغییری نداشته است اما ۳۷ درصد گفتند رفتار کارمندان بهتر از گذشته شده است و این در حالی است که پیش از این از وضعیت رفتاری قضات مردم گلایه داشتند.

اسماعیلی گفت: از مردم پرسیده شده است که آیا اعتمادشان به دستگاه قضایی افزوده شده است که ۴۱ درصد اعتمادشان تفاوتی نکرده اما ۴۷ درصد معتقدند اعتمادشان به قوه قضاییه بیشتر شده است. ۲۷ درصد مردم معتقد بودند که عملکرد قوه قضاییه تحولی نداشته است اما ۶۳ درصد هم معتقدند عملکرد قوه قضاییه متحول شده است.

این مقام مسوول گفت: اعتماد مردم بار مسوولیت ما را سنگین کرده است البته ما مغرور نشده و بیش از پیش باید گام های بلند تری در جهت رضایت مردم برداریم و حتما در این مسیر گام بر میداریم و به همکاران می گوییم که این سامانه نظرسنجی اخیر مدام عملکرد همکاران را رصد خواهد کرد.

آخرین وضعیت پرونده محکومیت فریبا عادل خواه/رای بدوی تایید شد

وی درخصوص آخرین وضعیت پرونده محکومیت فریبا عادل خواه گفت: دادگاه بدوی ما در خصوص فریبا عادل خواه رای صادر کرده بود و این رای به تجدید نظر رفته و اخیرا حکم دادگاه بدوی تایید شده است.

سخنگوی قوه قضاییه  ادامه داد: ایشان به لحاظ ارتکاب جرایمی امنیتی به تحمل پنج سال حبس محکوم شده است البته یک حبس یک و نیم ساله هم دارند که در نهایت همان حبس پنج ساله با احتساب ایام بازداشت موقت اجرا خواهد شد.

وی درخصوص بی نتیجه ماندن رسیدگی به پرونده های تحقیق و تفحص گفت: اولا این پرونده ها اولویت دارد و ثانیا با دقت رسیدگی می شود و ثالثا مقرر شده است اگر در جایی نقصی وجود داشته است باید با مجلس مکاتبه شود تا نقص مورد نظر رفع شود.

۲۹ مورد پرونده تحقیق و تفحص به دادسرای تهران ارجاع شده است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تاکنون ۲۹ مورد پرونده تحقیق و تفحص به دادسرای تهران ارجاع شده است که ۱۲ مورد در حال رسیدگی است. ۲ مورد به محکومیت و کیفرخواست منجر شده است و ۱۵ مورد هم منجر به قرار منع تعقیب و مختومه شدن پرونده شد.

حکم اعدام برای روح الله زم/حکم بدوی است

وی درباره حکم روح الله زم هم گفت: این حکم در موعد مقرر صادر شد و دادگاه حکم خود را مبنی بر محکومیت زم صادر کرده است اما حکم بدوی است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: برای روح الله زم به لحاظ موارد اتهامی متعدد نهایتا به مصداق افساد فی الارض حکم اعدام صادر شده است.

حکم قطعی نیست/در صورت فرجام خواهی  پرونده به دیوان عالی کشور می رود

اسماعیلی با اشاره به اینکه این متهم به حبس هم محکوم شده است گفت: البته این حکم غیر قطعی است و اگر فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی کشور خواهد رفت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معذوریت های قانونی داریم

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به گلایه ای درباره عدم ارتباط مسؤولان قضایی با رسانه ها نیز گفت: در ارتباط با بسیاری از اخبار مطرح شده بارها گفته ایم که ما معذوریت های قانونی داریم. اگر این معذوریت ها نباشد می توان بهتر عمل کرد اما این معذوریت ها ما را با محدودیت هایی مواجه کرده است.

وی در پاسخ به سوالی  در خصوص دستگیری افرادی از مجموعه جمعیت امام علی نیز گفت: اینکه در این موضوع افرادی بازداشت شده اند تایید می شود و سه نفر بازداشتی داریم اما اینها ربطی به سازمان و تشکل مردم نهاد شأن ندارد. این افراد در مظان اتهامی قرار گرفته اند که ربط به خود شخص شان دارد.

اسماعیلی گفت: بارها گفته ایم که در اکثر قریب به اتفاق موارد شخص و یا فرد تحت تعقیب ما است و شغل این فرد برای ما فرقی ندارد. برای مثال دانشجویی بازداشت می شود که می گوییم شغل این فرد برای ما ربطی ندارد.

وی در پاسخ سوالی مبنی بر تایید حکم اعدام برای سه نفر از معترضین آبان ماه گفت: هنوز این پرونده اعاده نشده است و تاییدی مبنی بر صدور رای از سوی دیوان عالی کشور به دست ما نرسیده است.

ما تفاوت بین اعتراض و اغتشاش قایلیم/اکثر معترضین آزاد شدند

وی ادامه داد: البته این را هم می گوییم که ما تفاوت بین اعتراض و اغتشاش قایلیم و تقاضا می کنیم اصحاب رسانه این سیاست ما را مد نظر قرار بدهند کسانی که اعتراض داشتند اکثریت آزاد شدند اما معدودی از افراد هستند که اغتشاش به پا کرده و اموال عمومی را به آتش کشیدند.

اسماعیلی اضافه کرد: شما دیدید که یک سری از اینها فروشگاه ها را آتش زدند. بالاتر از اینها برخی از این افراد انسان کشتند. اینها حتما باید مجازات شوند زیرا به حقوق مردم تعدی کردند. چه در این پرونده و چه در پرونده های دیگر اتهام این افراد فقط اغتشاش نبوده است بلکه برخی سرقت مسلحانه و آدم ربایی و مزاحمت برای نوامیس مردمی داشتند.

۲۱ نفر ارتباطشان با طبری مشهود بوده

وی درباره پرونده طبری نیز گفت: ۲۱ نفر ارتباطشان با طبری مشهود بوده و اسامی آنها در کیفرخواست قید شده است. البته بخش های از پرونده هنوز در دادسرا مفتوح است. البته برای برخی از این افراد کیفرخواست صادر شده است.

حسن رعیت در بازداشت است/ پرونده ابعاد مختلفی دارد

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درخصوص پرونده حسن رعیت نیز گفت: این فرد هنوز در بازداشت است. این پرونده ابعاد مختلفی دارد. تحقیقات طولانی و دامنه دار است. البته به مراحل پایانی رسیدگی نزدیک شده است و تاکید شده  که  در رسیدگی به این پرونده تسریع شود. این فرد در بازداشت است و اقتضا می کند که روند رسیدگی تسریع شود.

توضیحات اسماعیلی در خصوص مرگ قاضی منصوری

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص مرگ قاضی منصوری هم گفت: قوه قضاییه به جد پیگیر ابهام زدایی و شفافیت حادثه ای است که در رومانی اتفاق افتاد و به لحاظ ابعاد مختلف این موضوع برای ما اهمیت دارد. اولا چون ایرانی بوده است و ثانیا چون پرونده داشت و ثالثا چون ما تقاضای استرداد این فرد را داشتیم.

 باید در اسرع وقت جسد به ایران فرستاده شود

وی ادامه داد ما هنوز قضاوتی نداریم و فقط روایتی از پلیس بین الملل داریم که حکایت از کشته شدن این فرد دارد و البته مستنداتی برای ما ارسال شده است که شامل عکس جنازه و عکس گذرنامه بوده است. حسب ظاهر جنازه متعلق به منصوری بوده است اما ما قاضی هستیم و باید نمونه دی آن آی بررسی شود.

اسماعیلی اضافه کرد: ما مجدانه پیگیر این هستیم که باید در اسرع وقت جسد به ایران فرستاده شود. در ارتباط اینکه آیا خودکشی بوده یا دیگر کشی ابهاماتی وجود دارد و خواسته این تیم یا هیاتی از پلیس بین المللی و پزشکی قانونی به کشور رومانی بروند و اسناد و مدارک را در آنجا ببینند.

 قرار نیست هر عمل مجرمانه ای در فضای مجازی به سهولت رخ دهد

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه مدتی است در فضای مجازی افرادی برای جذب فالوور مثل شرکتهای هرمی رفتار می کنند و عده زیادی از مردم فریب می خورند آیا قوه قضاییه اقدامی در این خصوص انجام می دهد یا خیر گفت: یک بخش عمومی وجود دارد که آن هم مدیریت فضای مجازی است. قرار نیست هر عمل مجرمانه ای در فضای مجازی به سهولت رخ دهد و افراد متضرر بشوند.

اسماعیلی گفت: برخی از این اقدامات جنبه عمومی دارند که دادستان ورود می کند اما برخی هم نیاز مند شاکی خصوصی است که باید بزه دیدگان اعلام شکایت کنند. در همه مواردی که جرم در ایران رخ دهد فرد حتما تعقیب قضایی می شود. البته در حوزه خارجی هم تلاش می کنیم موارد شناسایی شده به کشور بازگردانده شوند.

وی درخصوص جرم انگاری گران‌فروشی گفت: بخشی از این بررسی توسط سازمان تعزیرات حکومتی انجام میگیرد و برخی هم توسط قوه قضاییه. اگر احتکار جرم است باید به این نکته توجه بکنیم که وقتی فردی کالای مورد نیاز مردم را احتکار می کنیم باید با آن برخورد شود و در اینجا دیگر حقوق مالکانه مورد توجه قرار نمیگیرد.

از خون حاج قاسم نمی گذریم/ باید مجرمان در این رابطه محاکمه شوند

اسماعیلی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اعلان قرمز برای ۳۶ متهمی که در ترور حاج قاسم سلیمانی دست داشتن در حالی که غربی ها این موضوع را سیاسی قلمداد کرده و از همکاری با سیستم قضایی سرباز زده اند برنامه شما چیست گفت: بارها گفته ایم که از خون حاج قاسم نمی گذریم و باید مجرمان در این رابطه محاکمه شوند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: هر کجا از این رسیدگی نیاز باشد دادگاه در داخل کشور برگزار شده و هر کجا هم نیاز باشد در کشور عراق محاکمات انجام می شود و هر جایی هم نیاز باشد از نهادهای بین المللی کمک خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: از همان روزهای اول اقدامات لازم صورت گرفته است و تشکیل پرونده داده ایم و هیات قضایی و مستشاری در نظر گرفته شده است و با سیستم قضایی عراق هم تعامل داشته ایم.

اسماعیلی  یادآور شد: تعدادی از عناصر موثر در این اقدام تروریستی و کشتن انسانهای بی گناه را شناسایی کرده ایم افرادی که رسماً این اقدام را به گردن گرفته اند و کسانی که ما براساس اشراف اطلاعاتی متوجه شدیم در این اتفاق تروریستی نقش داشته اند.

 فهرست افراد تکمیل شد/گوش ما به حرف‌های خارجی ها بدهکار نیست

وی گفت: فهرست افراد تکمیل شد و نام و سمت آنها مشخص شد و برای این افراد اعلان قرمز صادر شده است و پیگیر هستیم در هر زمانی که به این افراد دسترسی پیدا شود محاکمه شده و مجازات می‌شوند.

اسماعیلی افزود:گوش ما به این حرفهای خارجی ها هم بدهکار نیست زیرا اینها تحت نفوذ کشورهای زورگو هستند. این حادثه یک اقدام تروریستی بوده است. قتل انجام شده است و انسانی کشته شده است.

وی بیان کرد: این حادثه کجایش سیاسی است. مهمان کشور عراق را که نماد مبارزه با تروریسم بین المللی بوده است را کشته اند این پیگیری سیاسی نبوده است و ما تا آخرین لحظه پیگیر این موضوع خواهیم بود.

 

سرویس : اخبار
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۳۶
کد خبر: ۴۲۵۸۴۹
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۱:۴۰
فرهنگ شهادت انقلاب را در برابر دشمنان بیمه خواهد کرد
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های ذفاع مقدس آذربایجان شرقی اظهارداشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و راه و سیره امام خمینی(ره) و شهدا، روحیه اعتماد به نفس و جمله «ما می توانیم» را در جامعه تضمین و نظا...
۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۱:۲۸
تعامل بین سپاه و مرزبانی در جنوب شرق کشور سبب امنیت پایدار مرزها می‌شود
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تعامل بین سپاه و مرزبانی در جنوب شرق کشور موجب امنیت پایدار مرزها می‌شود که ضروریست این تعامل بیش از پیش ارتقا یابد.
۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۱:۱۹
فرمانده مرزبانی ناجا: تقویت مرزها نقش موثری در برقراری امنیت شهروندان دارد
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تقویت مرزهای جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت مطلوب شهروندان و مرزنشینان بسیار موثر است و برای ساخت جاده‌های مرزی، خاکریزها و کانال‌ها نیازمند اعتبار ویژه هستیم.
۱۳۹۹/۴/۱۳ - ۱۸:۵۷
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیکشهر:
خانواده شهدا نور چشم ما هستند
فرمانده سپاه نیکشهر در دیدار با خانواده شهید والامقام عصا کریمی گفت:خانواده شهدا نور چشم ما هستند و ما باید در هر شرایطی قدردان آنان باشیم.
۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۵۷
سرلشکر سلامی:
راهی جز قوی شدن نداریم/ می‌توانیم دشمنان را با شکست‌های سریالی بیشتری مواجه کنیم
فرمانده کل سپاه گفت: ما در شرایط تحریم و مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد کردند، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را شکست دادیم؛ امروز که آنان دچار مشکلات اساسی هستند، می‌توانیم آن‌ها را با شکست‌های سری...
۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۴۵
«حسن ابوالقاسمی» فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) شد
حسن ابوالقاسمی با حکم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه به عنوان فرمانده جدید دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) منصوب شد.
۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۶:۳۶
حکم اعدام برای «روح الله زم»/ بازگشت ۱۲ هزار میلیارد بدهی گروه فلاحتیان/ از خون حاج‌قاسم نمی‌گذریم
سخنگوی قوه قضائیه از حکم اعدام برای «روح الله زم» خبر داد و گفت: این حکم غیر قطعی است و اگر فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی کشور خواهد رفت.
۱۳۹۹/۴/۸ - ۲۰:۵۶
مهم‌ترین دغدغه مسئولان باید معیشت مردم باشد
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایطی در مجلس یازدهم، کار را شروع کرده‌ایم که وضع اقتصادی کشور، وضع خوبی نبوده و مردم ما در حوزه اقتصاد حال خوبی ندارند، امروز بحث مسکن به دغدغه مهم مردم تبدیل ش...
۱۳۹۹/۴/۶ - ۱۶:۵۲
مردم برای مقابله با گرانی به صحنه بیایند/ حرکت به سمت تولید
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: در راستای مقابله با گرانی نمایندگان مردم در مجلس، دولت، قوه قضائیه و مردم باید به صحنه بیایند.
۱۳۹۹/۴/۶ - ۱۶:۳۶
انقلاب اسلامی نمای بزرگی از حجت‌های روی زمین را نشان داد
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: انقلاب اسلامی ایران نمای بزرگی از حجت‌های روی زمین را نشان داد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۵/۲/۱۰ - ۱۸:۱۳
نفوذ اقتصادی، امنیتی تکنیک و عملیات دشمن ولی نفوذ فرهنگی و سیاسی راهبرد اوست/ آمریکا در ترویج لاابالی‌گری به‌دنبال آندلس‌سازی ایران است
معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: چون جنس انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرهنگی بود، عموماً دشمنی و ستیزها با جریان انقلاب هم ماهیتی فرهنگی دارد بنابراین دشمن‌شناسی فرهنگی با تاکید بر نفوذ فرهنگی ...
۱۳۹۵/۱/۶ - ۱۹:۳۹
تحفه ای در دست مسافران نوروزی
صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بیانگر استعداد، ذوق، هنر و آفرینش های سازنده هنرمندان سیستانی و بلوچ در طول تاریخ است.
۱۳۹۵/۱/۳ - ۱۳:۲۳
مبارزاتى كه مردان شجاع و دلاور اين طايفه با رشادت سردار جيندخان توانستند تاريخ را در شرق كشور براى افتخار و اقتدار خاك وطن رقم زنند
سال نود و پنج يكصدمين سال مبارزات طايفه بزرگ شهنوازى با استمارگران بريتانياى است
۱۳۹۵/۲/۹ - ۱۰:۲۲
تقدیر وتشکر سرطایفه شهنوازی سردار حاج خوبیار خان شهنوازی از قرارگاه قدس
وجا دارداز قرارگاه سپاه قدس کمال تشکر وقدر دانی داشته باشم که به موقع وکمتر از 24ساعت این مزدوران راشناسایی وبه هلاکت رساندند و آرامش وآسایش را به جامعه هدیه دادند
۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۳:۰۰
سفر وزیر آموزش وپرورش کشور به شهرستان خاش
تصاویر مربوط به سفر وزیر آموزش وپرورش درخصوص شهیدگنگوزهی
۱۳۹۵/۱/۲ - ۱۵:۰۳
گروه های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان آماده اند/ حضور 16 گروه اهل سنت در اردوی جهادی نوروز 95
مسئول بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان از آمادگی گروه های جهادی برای خدمت رسانی به مناطق محروم استان خبر داد.
۱۳۹۵/۱/۲۵ - ۲۰:۰۱
تصاویر رزمایش
تصاویر رزمایش پیامبر اعظم در سیاه چادر شهنوازی
۱۳۹۵/۱/۱۰ - ۱۹:۳۲
جزئیات شرکت ۹هزار نفر در عروسی با شادباش یک‌میلیارد و ۸۵۰میلیون تومانی/ داماد رکورد برادرش را شکست + عکس
قبیله قریشی‌های بندرعباس سال‌هاست که با زنده نگه‌داشتن رسم اعطای فضل به داماد با احیای نوع‌دوستی و نمایش اتحاد و همدلی رکورددار پرداخت شادباش در کشور هستند.
۱۳۹۵/۸/۲۴ - ۱۰:۲۶
ایثار آخرین درس معلم خاشی/ زندگی دوباره دانش آموزان با اهدای جان معلم جوان+ عکس
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: درپی نجات دانش آموزانی که بر اثر ریزش دیوار مخروبه ای جان آنان در خطر بود معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۵/۲۸ - ۰۸:۵۳
بیمارستان سوختگی گلستان به بهره برداری می‌رسد
سخنگوی طرح تحول نظام سلامت استان گلستان گفت: بیمارستان ۲۰ تختخوابی سوختگی گرگان با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سازه‌ای به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح می‌شود.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۵:۱۸
هنوز فشارهای اقتصادی بر ایران ادامه دارد
استاد دانشگاه‌های گلستان گفت: در سه ماهه اول سال حجم سرمایه گذاری‌های تائید شده ایران تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی به سه میلیارد دلار رسید و این در حالی است که ...
۱۳۹۴/۳/۱۶ - ۱۱:۴۶
جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار است
خبرگزاری شبستان: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: جشن های نیمه شعبان فرصتی برای ترویج فرهنگ انتظار بوده و انتظار فرج افضل اعمال و عبادات است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۲۲:۲۹
بیانیه طایفه شهنوازی وسردارحاج خوبیار شهنوازی به مناسبت دهه فجر
دهه فجر یاد آور روزهای شیرین وبه یاد ماندنی انقلاب است با گذشت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،پیش روندگی انقلاب ونظام اسلامی را در گرو خدامحوری ،دشمن شناسی ،ولایت مداری وپایبندی به آرمان...
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۳
سردار سلیمانی: تحریم‌ها دهها برابر هم شود، ایران حمایتش از فلسطین را قطع نمی‌کند
یک شبکه لبنانی از دیدار هیأت حماس که بهمن‌ماه به تهران آمد با سردار قاسم سلیمانی خبر داد و گفت که وی اعلام کرده که اگر تحریمها علیه ایران دهها برابر هم شود، ایران دست‌ از حمایت فلسطین برنخواهد داشت.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۵
غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ + تصاوير
رييس جمعيت هلال احمر شهرستان خاش از غرق شدن غرق شدن پدر و پسر خاشي در سد خاكي روستاي دجنگ خاش از توابع بخش نوك آباد اين شهرستان خبر داد.
۱۳۹۴/۶/۱۱ - ۱۲:۰۳
نهادینه کردن فرهنگ اسلامی با «زور» نمی‌شود
نماینده مردم کهنوج در مجلس با بیان اینکه در نهادینه کردن فرهنگ اسلامی نمی‌توانیم از زور استفاده کنیم گفت: ما باید زمینه سازی کنیم تا افراد به این فرهنگ گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۰:۱۳
آب شرب تهران سالم است/ مردم فریب تبلیغات فیلتر تصفیه آب را نخورند
مسئول کارگروه آب و فاضلاب شانزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی با عنوان این مطلب که آب شرب تهران سالم است، درباره اثربخشی فیلترهای تصفیه آب گفت: به مردم توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات تجاری را نخورند.
۱۳۹۴/۴/۱۳ - ۱۱:۲۰
مراسم احیای شبهای قدر در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود
مراسم احیای لیالی قدر در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود.